НОВИНИ

25.10.2006 | Про газ, Фрадкова та євроінтеграцію України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Хліб, сіль та жінки у національних костюмах. Так зустрічали у аеропорту Бориспіль російського прем’єр-міністра. Від Михаїла Фрадкова у Києві чекали оголошення ціни на “блакитне паливо” для України у наступному році.
 
 році.







Fradkov_Y_Russian_gerb2


По чім газ для України?



Ціна на газ для України на наступний рік таки стала відома у день відвідин Києва російським прем’єром. Хоча оголосив її і не сам Михаїл Фрадков. На спільній прес-конференції двох прем’єрів, де журналістам дозволили поставити чотири запитання, Віктор Янукович оголосив: “Ми отримали телефонне підтвердження, що переговори у Росії завершуються, що об’єми газу, який постачатиметься в Україну будуть не менше 55 мільярдів кубів газу, за ціною не більше 130 доларів. Як тільки виконавці повернуться в Україну, вони покажуть та продемонструють ці контракти”.


Пізніше стало відомо, що компанії “УкрГазЕнерго” та “РосУкрЕнерго” підписали угоду на наступний рік про постачання в Україну 55 мільярдів кубів газу по 130 доларів.


Юлія Тимошенко газову угоду вже назвала злочином: “Сьогодні говорити 130, 210, 95 – це смішно, коли чиновники здали ту ціну, яка у нас існувала до 2010 року. Все злочин і 95, і 130, і 210”.


Цьогоріч Україна купувала у компанії-посередниці РосУкрЕнерго російський та середньоазійський газ по 95 доларів за тисячу кубів. На початку року українські підприємства сприйняли її як ціновий удар.


Вступ у НАТО не має шкодити Росії


Оскільки прем’єр-міністри відповідали сьогодні на питання заздалегідь призначених журналістів, багато дізнатися про ставлення Михаїла Фрадкова до українського зовнішньополітичного курсу не випадало. Російський прем’єр лише зазначив, що вступ України в НАТО не має бути на шкоду Росії. Він також хотів би, щоб Україна та Росія синхронізували переговори про вступ до Світової організації торгівлі: “Враховуючи просунутість Росії у стосунках з СОТ, і бажання вибудувати стратегічно-економічну взаємодію у двосторонньому плані, потрібно більше консультуватися та синхронізувати переговорний процес наших країн щодо вступу у СОТ”.


Темпи вступу України до СОТ лишаються одним із найбільш дискусійних питань в українському парламенті. Уряд планує виконати графік заходів, необхідних для вступу у СОТ до лютого 2007 року. Раніше терміном приєднання до цієї організації називали кінець цього року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект