НОВИНИ

24.10.2006 | Захід підозрює Ющенка в "імпотенції"?
За матеріалами - Файненшал Таймс, Української правди

Політичний компроміс, досягнутий минулого літа між президентом Віктором Ющенком та прем'єром Віктором Януковичем, досі не дав, попри обіцяння, стабільного, орієнтованого на реформи уряду.


Про це йдеться у статті "Реформи відійшли на другий план у той час, як провідники України ведуть боротьбу за владу" британського видання Файненшал Таймс.


 


У матеріалі зазначається, що "Янукович отримав посаду прем'єр-міністра за сприяння Ющенка в обмін на підтримку президентської політики щодо економічної лібералізації та інтеграції до НАТО та Євросоюзу".


"Втім, зв'язки Януковича з українськими олігархами, які не хочуть образити Росію через побоювання втрати дешевих російських енергопостачань, призвели до того, що його ентузіазм дещо згас з приводу цілей, декларованих Ющенком", - зауважують автори.


За їх словами, "політична боротьба, що виникла внаслідок цього, породила стурбованість на Заході стосовно спроможності Ющенка розвивати його власний зовнішньополітичний курс і покласти край корупційним зв'язкам між бізнесом та чиновництвом, які процвітали за часів його авторитарного попередника Леоніда Кучми".


Іноземних інвесторів, які прийшли в Україну у минулі два роки, особливо непокоїть можливе повернення до непрозорих схем ухвалення рішень, пише видання.


"Віктор Ющенко і Віктор Янукович дотримуються різної філософії. На погляд Ющенка, доля України пов'язана із Заходом, при тому, що гарні відносини з Росією мають бути збереженими", - зазначають автори.


"Янукович і бізнесові кола, які його підтримують, є більшими прагматиками. Вони усвідомлюють переваги довгострокової інтеграції із Заходом, не в останню чергу через зростання вартості їхніх активів внаслідок цього процесу", - додають вони.


"Однак вони не бачать сенсу у стрімкому просуванні до Брюсселя, у той час як Євросоюз не квапиться інтегрувати до себе Київ. Натомість вони хочуть по максимуму скористатися короткотерміновими перевагами Москви у вигляді дешевої енергії. Ця політика не так є проросійською, як консервативним захистом нинішнього стану речей", - зазначається у статті.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект