НОВИНИ

24.10.2006 | Україні треба в НАТО, інакше Росія перетворить її на "чисто формальну автономію"?
Джерело - Інтерфакс-Україна

Більшість українських експертів позитивно ставляться до вступу України в НАТО і негативно до позаблокового статусу держави.


Про це свідчать результати опитувань українських експертів з питань національної безпеки, оприлюднених у понеділок представниками Фонду "Демократичні ініціативи", повідомляє "Інтерфакс-Україна".


Опитування проводилося з 20 по 29 вересня 2006 року. У ньому брали участь представники Міністерства оборони, Ради нацбезпеки й оборони та інших компетентних організацій. Усього організатори опитування одержали відповіді від 55 експертів.


Зокрема, більшість експертів (53 опитаних) підтвердили існування зовнішніх загроз незалежності і територіальній цілісності України.


Основними погрозами експерти вважають незавершеність процесу демаркації кордонів із країнами-сусідами (Росією, Молдовою, Білорусією, Румунією), що, на їхню думку, може призвести до конфліктів між цими країнами, геополітичне положення України, що завдяки цьому є "розмінною монетою" у боротьбі за сфери впливу серед великих впливових держав.


Також погрозою називають зовнішню політику Росії, що найчастіше характеризується як "неоімперська" або "політика сателітизації" і спрямована на перетворення України на "чисто формальну автономію".


На думку більшості експертів (47) Україна повинна вступити у певний військовий блок. Більшість із них висловилися за вступ до НАТО.


Зокрема, експерти вважають, що вступ України в оборонний Союз країн СНД не піде на користь Україні, тому що в цій організації домінує Росія, і це не відповідає євроінтеграційному курсу країни.


У свою чергу, відзначають експерти, вступ України до НАТО буде сприяти зміцненню суверенітету України, наблизить її до членства в ЄС, забезпечить реформування Збройних сил, збільшить інвестиційну привабливість держави, послужить демократизації інститутів влади.


Більшість експертів (31) вважають, що проголошення України в Конституції нейтральною, не може бути ефективно застосоване в сучасному світі, де практично немає країн, що не входять у якийсь союз, коаліцію, організацію.


Крім того, на їхню думку, позаблоковий статус України в умовах російського тиску завжди буде залишатися умовним.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект