НОВИНИ

14.09.2004 | Економіка України не постраждала через розширення ЄС
Джерело - Кореспондент

Про це у вівторок, 14 вересня, під час дня уряду у Верховній Раді, присвяченого новим напрямкам співробітництва України і Євросоюзу, повідомив перший заступник міністра економіки і з питань європейської інтеграції Валерій П’ятницький.


За його словами, у першому півріччі цього року товарообіг з 25 країнами ЄС збільшився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 46% і склав 10,8 млрд доларів. Крім того, збільшилися надходження прямих іноземних інвестицій з країн ЄС на 35% порівняно з аналогічним періодом минулого року.


За словами Валерія П’ятницького, певною мірою негативний вплив удалося нейтралізувати шляхом зменшення середніх тарифів нових членів ЄС.


Зокрема, середньоарифметична ставка митного тарифу країн-кандидатів на вступ до ЄС по товарних позиціях, які займають найбільшу вагу в українському експорті до цих країн, складала 4,24%. У той же час, підкреслив заступник міністра економіки, середньоарифметична ставка митного тарифу нових членів ЄС на аналогічні товари складає 3,51%.


П’ятницький відзначив, що проблемні для України наслідки розширення ЄС протягом останніх двох років були в центрі уваги всіх спільних засідань і двосторонніх зустрічей.


"Позиція України в цих переговорах була б значно сильнішою, якби ми були членами СОТ", - сказав він.


За словами П’ятницького, це пов’язано з тим, що членство у СОТ передбачає можливість компенсації країнам, яким були завдані втрати через створення митних союзів. Крім того, це б відкрило перспективу підписання угоди про вільну торгівлю з ЄС.


Разом з тим, на думку заступника міністра економіки, Україні й у нинішньому статусі вдалося багато чого досягти. Зокрема, збільшилася квота на експорт деяких ливарних виробів і зберігся рівень постачань у розширений ЄС товарів, які є предметом антидемпінгових заходів Євросоюзу.


Валерій П’ятницький також відзначив, що Україна продовжує переговори про збільшення квоти на сталь у 2005 році мінімум до 1 млн тонн.


Як передбачалося раніше, економічні втрати України у зв’язку з розширенням ЄС можуть скласти в 2004-2005 роках 250-350 млн доларів через скорочення доступу українських товарів і послуг на ринки країн - нових членів об’єднання.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект