НОВИНИ

14.09.2004 | За провал євроінтеграції має звітувати дипломат Х з АП
Джерело - Українська правда

Щодо провалу євроінтеграції України має звітувати не лише Міністерство зовнішніх справ, але й Адміністрація президента.


Про це заявив у вівторок представник фракції НДП-ПППУ Валерій Шевчук
під час Дня уряду, присвяченого новим напрямкам співробітництва України і ЄС у зв'язку з його розширенням.


За його словами, АП замінила МЗС і визначає зовнішній курс держави. "Тому разом із представниками міністерства має звітувати дипломат Х з адміністрації президента, який відповідає за провал політики євроінтеграції України", - зазначив депутат.


Представник СПУ Іван Бокий заявив із трибуни, що "українська корова ніколи не потрапить до ЄС", а його колега Микола Рудьковський зазначив, що шлях України в Європу має починатися зі зміни влади.


Депутат від "Нашої України" Ігор Осташ зазначив, що Україна відмовилась від послідовної євроінтеграції "на догоду кланам і окремим політикам".


Як приклад він навів долю нафтогону "Одеса-Броди", де вирішувалося, "чи підемо ми на європейський ринок, чи його як "Криворіжсталь" приватизує один клан".


Він порівняв стан в Україні з карикатурою на розпродаж у м'ясні й лавці і закликав зробити в ній "євроремонт". Він також наголосив на необхідності просити ЄС сприяти створенню можливості проголосувати всім громадянам України, які знаходяться на його території, а не тільки 200 тисячам.


На Дні уряду були відсутні міністри профільних міністерств. Їх замінили
заступник міністра економіки з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницькій та заступник міністра зовнішніх справ Олександр Моцик.


Зокрема П'ятницький повідомив, що прогнозованого спаду в торгово-економічних відносинах України і Євросоюзу після розширення ЄС не відбулося та відзначив прорив на європейські ринки українського текстилю.


Моцик повідомив, що базовим документом, який регулює відносини України і ЄС, має стати Посилена угода про партнерство й співробітництво, параметри якого будуть визначені за результатами виконання Плану дій, узгодження якого знаходиться на завершальній стадії.


Він також наголосив на тому, що принципово важливим моментом для створення зони вільної торгівлі України і ЄС є українське членство у Світовій організації торгівлі.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект