НОВИНИ

17.10.2006 | Членство в НАТО зміцнило суверенітет Чехії
Джерело - УНІАН

Про це  сказав заступник аташе з питань оборони при посольстві Чеської Республіки в Україні Штепан Машек.


“До позитивних моментів членства Чеської Республіки в НАТО належить те, що наша республіка найефективнішим шляхом достроково забезпечила високий рівень зовнішньої безпеки. Північноатлантичний альянс і в останні роки довів, що він по праву вважається наразі найбільш успішним військовим альянсом, завдяки членству в якому Чехія зміцнила свій суверенітет”, - наголосив пан Машек.
Він також зауважив, що Чехія одержала право спільно приймати рішення щодо ключових питань безпеки в Європі.
 
Підкресливши, що відповідно до висновків експертів, забезпечення безпеки Альянсом з довгострокової точки зору є найдешевшим варіантом забезпечення безпеки невеликих держав.
 
Машек повідомив, що завдяки НАТО Чехія охороняється найсучаснішими збройними системами, які вона самостійно ніколи не змогла би впровадити у своїй армії. “Нашим вступом до НАТО та ЄС було завершено наше “повернення до Європи”, куди ми у своїй історії завжди політично і культурно належали. Ці організації засновані на ідеях свободи окремої людини, демократії, захисту прав людини, ринкової економіки та прав людини”, - сказав Ш.Машек.



Водночас він зазначив, що до негативних моментів членства Чехії в НАТО належить те, що громадськість не завжди сприймає той факт, що після вступу в Альянс з’являються певні обов’язки. “Громадськість позитивно ставиться до включення чеських військових підрозділів до операцій під керівництво НАТО, її тішить оцінка праці чеських військовослужбовців на високих постах у структурах НАТО, вона з розумінням ставиться до спільних навчань на території ЧР, але вона несхвально оцінює інформацію щодо фінансового внеску держави до спільного бюджету НАТО, хоча саме НАТО за останні два роки надало Чехії мільярди, приміром, на розвиток інфраструктури двох військових аеродромів” , - сказав Ш.Машек.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6885. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект