НОВИНИ

17.10.2006 | Французи погрожують збивати ізраїльські літаки над Ліваном
За матеріалами - РИА Новости, Кореспондент.net

Командування французького контингенту Тимчасових сил ООН у Лівані (UNIFIL) погрожує обстрілювати ізраїльські бойові літаки, якщо вони не припинять польоти над ліванською територією, повідомляє газета Ha’aretz з посиланням на міністра оборони Ізраїлю Аміра Переца.

Виступаючи напередодні на закритому засіданні парламентської комісії з іноземних справ і оборони, Перец дав зрозуміти, що військово-повітряні сили Ізраїлю продовжать польоти в небі Лівану доти, доки ліванська сторона не виконає усіх вимог резолюції 1701 Ради Безпеки ООН.

За словами Переца, Ізраїль продовжує патрулювати повітряний простір Лівану, оскільки це є життєво важливим для єврейської держави.


"Польоти, головним чином - розвідувальні, необхідні для забезпечення національної безпеки в умовах, коли ліванські бойовики утримують у полону двох ізраїльських військовослужбовців, а рух "Хізбалла" як і раніше одержує зброю з-за кордону",- сказав Перец.


Ізраїль, за словами міністра, має у своєму розпорядженні дані, що свідчать про те, що Сирія продовжує постачати ліванських бойовиків зброєю і боєприпасами, порушуючи вимогу резолюції 1701 про введення міжнародного ембарго на подібні постачання.


Ізраїль планує довести до відома представників UNIFIL і ліванського військового керівництва, що якщо постачання зброї не припиняться, ЦАХАЛ буде змушений почати власні міри. Про це Перец також повідомив членам комісії.


Раніше начальник генштабу ізраїльської армії Дан Халуц також зазначив, що обльоти країни Кедра ізраїльськими ВВС будуть продовжуватися доти, "поки "Хізбалла" не роззброїться".


Більше того, бригадний генерал не виключив "поновлення воєнних операцій, якщо шиїтська організація буде влаштовувати провокації, а UNIFIL дозволять їй це робити". І додав: "Якщо "Хізбалла" наблизиться до кордону зі зброєю і спробує відновити інфраструктури, що ми знищили (тобто мережу підземних бункерів), ми використаємо всі наявні в нашому арсеналі засоби, щоб їй перешкодити".


Тим часом за оцінками АМАН (ізраїльської військової розвідки) і "Моссада", у найближчі кілька місяців "Хізбалла" напевно не буде починати проти Ізраїлю ніяких акцій. Організації потрібен час на переозброєння і відновлення своєї інфраструктури.


Надалі ж, вважають фахівці, усі буде залежати від становища в самому Лівані, від того, відновляться чи ні мирні переговори між Ізраїлем і Сирією (Єрусалим не хоче про це чути, незважаючи на недавні пропозиції Дамаска), а також від розвитку ситуації по іранському ядерному досьє. Багато чого буде залежати і від динаміки секретних переговорів, що ведуться за німецького посередництва, про обмін двох ізраїльських солдатів, викрадених 12 липня бойовиками "Хізбалла", на ліванців, що знаходяться під вартою в Ізраїлі.


За будь-якого розвитку ситуації генеральний штаб має намір утримувати війська вздовж кордону, щоб не бути захопленим зненацька, як це було в липні.


"Стверджувати, що Ізраїль вірить у здатність UNIFIL запобігти погіршенню ситуації уздовж "блакитної лінії", було б настільки ж наївно, наскільки і неточно", - вважає військовий аналітик Аллон Бен-Давід.


"Втім, у майбутньому ніякого зволікання вже допущено не буде, - говорить військовий аналітик. - Якщо наші керівники рахують, що "Хізбалла" знову стала становити небезпеку для країни, вони дозволять армії дати їй відсіч, незважаючи на присутність UNIFIL".


За матеріалами



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект