НОВИНИ

13.10.2006 | Порятунок європейської конституції: Ангела Меркель ризикує
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Один з пріоритетів для канцлера Ангели Меркель на перше півріччя наступного року – ініціювати другу спробу ратифікації європейської конституції, відхиленої минулого року на референдумах у Франції та Нідерландах. Берлінське видання DIE WELT називає такий намір помилкою:


„Ризик є занадто високим. Цілком імовірно, що несприятливі політичні та економічні обставини наступного року перекреслять всі плани Меркель. Європейська конституція може дуже швидко стати програшною темою. Крім того здається, що дехто у Берліні попросту переоцінює значення цього документу. Конституція – це дипломатично виважений елітарний конструкт для переконаних європейців. Але до сердець простих людей вона не доходить. Після масштабних розширень Європейський союз перебуває у стадії консолідації. Тепер як ніколи потрібні позитивні результати, які кожен громадянин зміг би відчути на собі. А конституція – це всього лише обгортка”, - зазначає DIE WELT.


Мюнхенська газета SÜDDEUTSCHE ZEITUNG припускає, що під час головування Німеччини у Раді Євросоюзу Анґелі Меркель буде „несолодко”:


„Тиск очікувань напередодні того, як головування у Раді ЄС переходить до одного з європейських лідерів, є надзвичайно високим. Від Меркель очікують, що вона зможе дати друге життя європейській конституції. Тим часом стан „пацієнта” надалі лишається вкрай тяжким. ... Втім, конституція – не єдиний „міцний горішок” на порядку денному німецького головування. Берлін протягом півроку має намір підняти соціальні проблеми в Європі, а також питання можливості подальшого розширення ЄС. На прикладі двох непростих тем цікаво буде спостерігати за внутрішнім конфліктом між Анґелою Меркель як головою Християнсько-демократичного союзу і Анґелою Меркель як федеральним канцлером на чолі уряду „великої коаліції”. Як голова ХДС вона поділяє позицію своєї партії про те, що Німеччині не потрібно у найближчому майбутньому відмовлятися від атомної енергетики. До речі, лідери більшості країн Європи поділяють такий погляд. Натомість для Меркель як канцлера ця тема – табу. Адже будь-яка необережна заява може спричинити конфлікт із партнерами по коаліції – соціал-демократами. Теж саме стосується і теми вступу Туреччини до Європейського союзу: як лідер християнських демократів вона проти, але як канцлер вона мусить на офіційних зустрічах повторювати, що Берлін дотримуватиметься раніше підписаних міжнародних угод”, -


зауважує SÜDDEUTSCHE ZEITUNG. Далі видання висловлює скепсис щодо результативності німецького головування в Раді ЄС:


„Немає значення, чи бутафорська європейська булава переходить на півроку до фіна, чи до німкені. Більш важливо, якими є об’єктивні зовнішні чинники у період головування: вибори, економічна ситуація у країнах ЄС, ефективність реформ. Ці фактори, схоже, не будуть сприятливими для Анґели Меркель. Та все ж один великий плюс особисто для неї буде: тоді як вдома у Берліні на неї, схоже, чекають застій і постійні тертя всередині правлячої коаліції, блиск на міжнародній арені буде справжньою віддушиною. Меркель наступного року, коли Німеччина головуватиме і в Раді ЄС, і у „великій вісімці” матиме унікальний „бонус червоних килимових доріжок”. Крім того, у цій фазі підвищеної міжнародної уваги, провідні німецькі політики менше гризтимуться між собою, а працюватимуть на імідж держави. Можливо, всі вони припинять вогонь і раптом стануть німцями, переставши бути штойберами, кохами, вульфами і штруками. Хоча би на півроку”,  - сподівається SÜDDEUTSCHE ZEITUNG.


Натомість берлінське видання TAGESSPIEGEL високо оцінює ініціативи Анґели Меркель на європейській арені:


„Хто сьогодні каже „нам потрібна конституція”, той, мабуть, шукає політичних випробувань. Треба віддати належне Меркель, яка наважилася пробудити сплячих політиків та брюссельських чиновників у європейських столицях. ЄС терміново потребує більш міцної і демократичної основи, а також політиків, які справді перейматимуться майбутнім європейської спільноти. Колись за це брався Тоні Блер, але окрім однієї пафосної промови перед депутатами Європарламенту він у цій ролі нічим не запам’ятався”, - іронізує TAGESSPIEGEL.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект