НОВИНИ

11.10.2006 | Помаранчева влада змарнувала можливість змінити думки людей щодо НАТО – Мілінкевич
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Помаранчева влада не використала можливості доступу до засобів масової інформації, для того, щоб спілкуватися з людьми і переконати їх у правильності свого курсу, зокрема щодо НАТО, вважає лідер білоруської опозиції Аляксандр Мілінкевіч. Він вбачає у цьому один з найбільших уроків для білоруської опозиції, яка уважно стежить за подіями в Україні після Помаранчевої Революції. Кореспондентка Радіо Свобода зустрілася з паном Мілінкевічем, який перебував у Празі.










Milinkevich_Tchourikova
Марія Щур і Аляксандр Мілінкевіч у студії Радіо
Свобода. 9 жовтня 2006 р.
(© RadioSvoboda.Ua)

- Чи вбачає білоруська опозиція кінець Помаранчевої Революції у тому, що партія Наша Україна вирішили піти в опозицію?


- Я щиро думаю, що вона ніколи не скінчиться, поки не буде повної демократії. Для мене революція – це зміна свідомості людини, того, що вона думає, її менталітету. Цей процес в Україні не скінчився. Він може дійсно розпочався там, на майдані, але потім він повинен довго тривати. Інша справа, чи його загальмують, чи він проходитиме швидше.


Я розумію, як складно у вас в Україні. України сильно поділена на лівий бік Дніпра, на правий. У нас в Білорусі є різниця між сходом і Заходом, але вона не така велика. Я не вважаю себе експертом з української політичної ситуації, але я уважно стежу за тим, що там відбувається. І я дуже бажаю, щоб Україна якомога швидше йшла до успіхів, бо наші успіхи напряму залежать від ваших.


- Чи Ви бачите якісь уроки з того, що зараз відбувається в Україні, якесь попередження про те, що може відбутися в Білорусі?


- Може я скажу на прикладі НАТО, що для мене дуже показово. Коли в Україні почали сперечатися з приводу НАТО, ну, відомо, Крим там, приїхали кораблі... То мені здається, що будь-яка влада, як тільки вона отримує можливість впливати на людей, вона повинна використати медіа, для того, щоб змінити думки людей. Не для того, щоб змагатися поміж собою, а змагатися з неправильними думками людей.


- Багато оглядачів в Україні вважають, що дії Росії щодо Грузії спровокувало бажання Грузії вступити у НАТО, і очікують, що коли Україна продовжувати намагання вступити в НАТО, то вона може дочекатися подібної реакції з боку Росії. Що Ви думаєте про це? І що Ви думаєте про те, коли постане таке питання для Білорусі, чи вона має стати членом НАТО?


- Дійсно, в Росії дуже боляче сприймають рішення сусідніх країн щодо вступу до НАТО. І це не лише тому, що Росія бачить у НАТО агресора. Я думаю, що там розумні політики давно зрозуміли, що це оборонний союз. Але все ж таки, Росія живе до сьогоднішнього дня за поняттями Холодної війни. А в Холодній війні повинні бути різні полюси, і вони змагаються, якщо не зі зброєю, то хоча б так. Тому я хотів би, щоб якомога швидше в Росії таке мислення, протистояння, відійшло. Воно безперспективне. Є політики, які так думають у Росії, але їх поки що меншість.


- А щодо Білорусі і НАТО?


- Для мене НАТО – не агресивний блок. Для мене це – блок, який забезпечує спокій, мир, співпрацю. НАТО багато для цього робить. Але якщо ви сьогодні запитаєте білорусів, чи вони хочуть в НАТО, абсолютна більшість скаже, ні. Що тоді політик має їх ламати? Ні. Потрібно просто говорити, говорити, показувати по телебаченню, по радіо. В нас сьогодні такої можливості немає, але коли буде, я думаю, що ми зможемо пояснити нашим людям, що НАТО – це абсолютно не війна, НАТО – це мир.


Сьогодні не стоїть питання про вступ до НАТО, чи Європейського Союзу. На жаль, я думаю, що нам у Євросоюз іти ще довго, хоча мета така буде обов’язково поставлена. І вступ до НАТО та вступ до Євросоюзу поміж собою все ж таки пов’язані. Можна одне раніше, або інше, але з часом треба бути або там, або там.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект