НОВИНИ

27.11.2023 | Імпорт російської нафти через Болгарію до ЄС різко зріс
За матеріалами - Euractiv

Про це повідомив провідний енергетичний аналітик Центру вивчення демократії (CSD) Мартін Владіміров в інтерв’ю Euractiv.

«Це означає додатковий прибуток у розмірі сотень мільйонів для російської компанії за останній квартал року», – сказав Владіміров.


Болгарський аналітичний центр активно стежить за імпортом російської сирої нафти через Болгарію в ЄС, і минулого місяця разом із двома іншими європейськими організаціями підняв тривогу щодо перевантаження палива із російської сирої нафти до Болгарії для експорту до Західної Європи.


У «Лукойлі» заперечили порушення санкцій, оскільки компанія експортує до ЄС низькооктановий бензин, на який не поширюються санкції ЄС проти Росії. Водночас російська компанія пригрозила закрити болгарський НПЗ, якщо заборона на імпорт російської нафти буде введена занадто швидко. Це відбувається на тлі планів Болгарії припинити відхід від ембарго ЄС на імпорт російської нафти з 1 березня наступного року.

Згідно з аналізом CSD, у «Лукойла» немає економічних причин підривати своє домінуюче становище у Болгарії, навіть після введення заборони на імпорт. Владіміров вважає, що Кремль також не має підстав створювати проблеми. Однак він попередив, що Болгарія може бути використана для «відмивання» російської нафти, яка продовжуватиме надходити в ЄС під іншою маркою.

«Лукойлу» було б набагато простіше спробувати «відмити» російську нафту через казахську та азербайджанську у Болгарії. Таким чином гроші до кремлівського бюджету надходитимуть безперешкодно», – підкреслив аналітик CSD.

Як повідомлялося, Єврокомісія проведе розслідування у Болгарії після того, як російська нафтова компанія «Лукойл» скористалася лазівкою в санкціях ЄС, щоб заробити 1 мільярд євро для військового бюджету РФ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект