НОВИНИ

05.10.2006 | Партнерство з НАТО змушує Грузію діяти обережніше з Росією
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На думку російського керівництва, грузинська влада у конфлікті з Росією діє зухвало, бо її заохочують до цього з-за кордону. «Ці люди вважають, що, перебуваючи під дахом своїх іноземних спонсорів, можуть почуватися комфортно і безпечно», –сказав у розпал конфлікту президент Росії Володимир Путін.







Putin_Saakashvili_CIS
Серед іншого, російські засоби масової інформації говорять про те, що на активні антиросійські дії Грузії підштовхнуло нещодавно отримане країною Інтенсифіковане партнерство з НАТО. Ця програма передбачає підготовку країни до членства в Альянсі.

Вплив НАТО притлумлює конфлікти, а не розпалює їх


Але, на думку відомої американської дослідниці, директора центру Євразійських програм вашингтонського інституту Гудсона, Зейно Баран, посилене партнерство з НАТО є для Грузії, швидше, стримуючим фактором. Про це Зейно Баран сказала в інтерв'ю "Радіо Свобода".


«Росіяни намагалися в цьому переконати, і навіть деякі європейські партнери нервували з цього приводу. Бо думали, що Грузія стане сміливішою, і використовуватиме цей Інтенсифікований діалог з НАТО, щоб агресивніше діяти проти Москви.


Я категорично не погоджуюся з цим. Я вважаю, що якби Грузія не отримала Інтенсифікованого діалогу з НАТО, вони б почувалися значно менш захищеними, що їх покинули один-на-один з Росією.


Грузія знає, що для того, щоб стати членом НАТО, і навіть для того, щоб продовжувати конструктивні розмови в рамках Інтенсифікованого діалогу, Грузія повинна бути стриманою, проводити внутрішні реформи.


Політична реформа є надзвичайно важливою. Про це члени НАТО говорили Грузії багато разів. Тому грузинське керівництво знає, що Інтенсифікований діалог – це лише початок, і вони не використовуватимуть його таким чином, щоб він зашкодив їхнім шансам стати членами НАТО» .



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект