Однією з головних тем у коментарях європейських газет залишається результат виборів у Австрії. Так, британська газета Financial Times проводить паралелі з Німеччиною:
Вибори в Австрії пройшли дуже схоже на минулорічні вибори до німецького Бундестагу. Їх результати теж виявилися такими, що примушують обидві найбільші партії ділитися владою у коаліції. Причина поганого результату Народної партії Австрії полягає в дедалі більшому соціальному невдоволенні австрійців. Економічна політика канцлера Шюсселя була успішною, але йому закидають бездіялність у зв“язку з тим, що в країні існують такі великі розбіжності в доходах. Серйозі недоліки є і в освітній політиці, яка не встигає за глобальним розвитком. Водночас конкурент Гузенбауер зміг вчасно представити нові концепції: більше грошей на школи й менші податки для середньо- та низькооплачуваних працівників, - читаємо в лондонському виданні Financial Times.
Французька газета Ouest-France нагадує про те, що австрійський канцлер Вольфганг Шюссель був фаворитом виборів, які тепер програв:
Економічні успіхи не гарантують успіху політичного. Команда Шюсселя може гордитися, що в Австрії є одна з найнижчих часток безробіття в Європі, вдається утримувати на низькому рівні інфляцію й заборгованість. Однак, як виявилося, виборцям недостатньо чути розповідь про те, що в країни „все добре“. У них склалося враження, що можновладці взагалі не цікавляться їхніми буденними проблемами. Приміром, важливим фактором для виборців стало те, що Австрія займає перше місце за кількістю іммігрантів зі Східної Європи. Відіграли значну роль і інші проблеми, зокрема нерівний розподіл плодів економічного зростання та недоліки в системі освіти. Тепер менш харизматичний Альфред Гузенбауер зможе на посаді канцлера показати, чи використає він свій імідж компетентного політика для того, щоб поєднати ефективність з популярністю, - пише французька газета Ouest-France.
Польська Gaseta Wyborcza також розмірковує над тим, як виконуватиме лідер австрійських соціал-демократів свою ймовірну роль як канцлер Австрії. Видання запитує:
Як поводитиметься Гузенбауер на міжнародній арені? Він простий апаратчик, який походить зі скромної родини. Його знають як друга США та пошановувача президента Буша, який змінив свої симпатії до нього після вторгнення американців до Іраку. Після вступу до Європейського союзу Румунії та Болгарії Гузенбауер буде намагатися загальмувати нові намагання до розширення ЄС. Приміром, він не бачить місця для Туреччини в ЄС, - пояснює варшавське видання Gaseta Wyborcza.
|