НОВИНИ

16.10.2023 | Cпецслужби США мали дані, що ХАМАС ймовірно готує атаку
За матеріалами - CNN

Про це з посиланням на обізнаних співрозмовників повідомляє CNN.

Американська розвідка видала щонайменш дві оцінки, що частково грунтувалися на розвідданих від Ізраїлю, з попередженням для Білого дому про наростаючий ризик ескалації ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Оновлення від 28 вересня попереджало, що ХАМАС готується до ракетних обстрілів Ізраїлю.

Повідомлення 5 жовтня від ЦРУ у загальних рисах попереджало про наростаючу ймовірність якихось насильницьких дій з боку ХАМАС.

6 жовтня американські посадовці отримали інформацію про незвичайну активність угруповання, що, як згодом стало зрозуміло, було фінальною підготовкою до нападів 7 жовтня.

Втім, у жодній з доповідей не було тактичних деталей чи вказівок на масштаби і жорстокість майбутнього нападу.

Достеменно невідомо, чи цими оцінками розвідки ділилися з ізраїльською стороною.

Ще один посадовець з арабської країни на Близькому сході сказав, що з їхньої столиці неодноразово сигналізували посадовцям в Ізраїлі та США, що невдоволення серед палестинців досягає вибухового рівня і у ХАМАС є серйозна зброя, але ці сигнали сприйняли недостатньо серйозно.

У неофіційних розмовах чинні й колишні співробітники американської розвідки та члени Конгресу з доступом до брифінгів розвідки відкидають потенційні звинувачення у тому, що США мали би попередити Тель-Авів про загрозу, пояснюючи це тим, що багато розвідданих про Газу все одно надходить через Ізраїль, і американці довіряють професіоналізму ізраїльських спецслужб.

Ці співрозмовники також припускають, що одна з причин, чому ХАМАС вдалося заскочити Ізраїль зненацька – планування усього цілковито офлайн під час особистих зустрічей, що не дозволило помітити і перехопити інформацію. Крім того, припускають, що ізраїльська сторона навіть з доступними даними недооцінила, яку загрозу угруповання може становити.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4407. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект