НОВИНИ

04.10.2006 | ЄС: Україна затримує укладення угоди про полегшення візового режиму.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Речник Комісара ЄС з юстиції Фрізо Роскам – Аббінг повідомив "Радіо Свобода", що Євросоюз готовий завершити переговори з Україною про полегшення візового режиму і повернення мігрантів, однак затримка виникла через українську сторону. Це та інші питання обговорюватиме у середу з європейськими колегами міністр юстиції України Роман Зварич.
 
Фрізо Роскам–Аббінг: - Ми могли б завершити переговори, адже мали намір закінчити з питаннями про повернення мігрантів та полегшення візового режиму – у середу, в рамках міністерської Трійки з питань юстиції, свободи і безпеки. У цьому разі ми могли б на саміті Україна – ЄС 27 жовтня в Хельсінкі підписати проекти угоди. Але скидається на те, що це буде неможливим через українську сторону. Дуже шкода.



- А в чому полягає проблема?


- Ми не знаємо. Це щось стосовно структури або іншого, але це дуже прикро. Тому що ми готові, ми зробили всю свою домашню роботу, ми готові.


- А які нові проекти в галузі юстиції Єврокомісія може запропонувати Україні?


- Ми маємо два нових проекти. Ми створили так звану Програму ЄС з регіонального захисту, яка дозволить біженцям отримувати міжнародну опіку швидше, щоб вона краще відповідала їхнім потребам. Регіон Україна –Молдова – Білорусь має проблему з потоками людей, що потребують міжнародного захисту. Ці люди потрапляють до цих трьох країн через Росію та інші держави. Разом з Верховним Комісаром ООН у справах біженців ми матимемо програми, які допомагатимуть урядам України, Молдови й Білорусі краще регулювати міграційні потоки і вирішувати питання притулку.


Іншим елементом співпраці буде участь у програмі “Енеас”, яка передбачає у питаннях щодо притулку і міграції співпрацю з третіми країнами – не тільки з Україною, але й з іншими. Країни можуть подавати запит на проекти з країнами ЄС, щоб краще вирішувати спільні проблеми. Часто це стосується сусідніх країн, які мають неконтрольовану, або нелегальну міграцію. Тож обидві сторони дивляться, як краще з цим упоратися. Євросоюз тут може бути справді корисним .


- Не секрет, що умови утримання біженців в українських центрах є поганими. Чи збирається Брюссель звертати увагу і на ці питання?


– Так, наша програма з регіонального захисту може займатися і покращенням умов утримання тих, хто потребує міжнародної опіки. Ми не можемо диктувати умови, тому що, звичайно, Україна не є членом Євросоюзу, тож не підкоряється законам ЄС… Але що ми можемо зробити – так це зосереджуватися у наших відносинах з Україною на питаннях верховенства права, демократії, повазі прав меншин. Але на додаток до цього, ми можемо допомагати фінансово, надавати технічні засоби, обмінюватися досвідом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3192. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект