НОВИНИ

02.10.2006 | Буш підписав закон про санкції проти Ірану
За матеріалами - УНІАН, Korespondent.net

Президент США Джордж Буш підписав прийнятий Конгресом США "Акт про підтримку свободи в Ірані" - закон, який продовжує ще на п’ять років санкції проти закордонних компаній, котрі інвестують в енергетику та поставляють зброю Ірану.


 


У зв’язку з затвердженням "Акту" лідер Сенату США сенатор-республіканець Білл Фріст оприлюднив заяву, в якій зазначив, що адміністрація Буша тепер отримала стимул "використовувати всі наявні важелі тиску на Росію, щоб домогтися російської підтримки для багатосторонніх санкцій проти Ірану".


Буш, у свою чергу, у спеціальній заяві, розповсюдженій у Вашингтоні, підкреслив, що даний закон "визначає санкції США відносно Ірану, надаючи при цьому адміністрації можливість виявити гнучкість при застосуванні цих санкцій у відповідних обставинах і накладати санкції на організації, котрі допомагають іранському режиму розробляти ядерні озброєння". Підписаний Бушем закон було прийнято Сенатом США на нічному засіданні в суботу, 30 вересня.


Як повідомили в секретаріаті палати, у новій редакції документу його дію поширено тепер також і на закордонні компанії, котрі постачають в Іран "вдосконалені звичайні озброєння".


У преамбулі законопроекту, котрий називається "Акт про підтримку свободи в Ірану", підкреслюється, що його ціль - "закликати до відповіді Іран за його загрозливу поведінку та підтримати перехід до демократії в Ірані".


Документ також продовжує ще на п’ять років дію прийнятого в США в 1996 році "Закону про санкції проти Ірану та Лівії", котра закінчилась 29 вересня 2006 року. Тепер дію цього закону про санкції продовжено до 31 грудня 2011 року.


Прийнятий обидвома палатами Конгресу в новій редакції законопроект дозволяє Президенту США запроваджувати санкції проти закордонних компаній та осіб, які своїми інвестиціями зробили внесок "у розробку нафтових ресурсів Ірану".


При цьому, відповідно до прийнятого "Акту", Президент США зобов’язаний застосувати санкції до будь-якої закордонної компанії або особи у випадку, якщо після 6 червня 2006 року вони "експортували, передали або надали іншим способом Ірану будь-які товари, технологію або інші товари, які зробили матеріальний внесок у здатність Ірану одержати доступ або створити хімічну, біологічну або ядерну зброю, включаючи пов’язані з ними технології, і отримати доступ або створити в дестабілізуючих кількостях і типах вдосконалені звичайні озброєння".


Окремим пунктом до документу включено "думку Сенату США" про те, що США повинні утриматися від реалізації угод про співробітництво в царині мирної атомної енергії "з урядом будь-якої країни, котра сприяє ядерній програмі Ірану або здійснює передачу в Іран удосконалених звичайних озброєнь або ракет".


"Акт про підтримку свободи в Ірані" дозволяє також Президенту США використовувати в необхідних обсягах кошти федерального бюджету для фінансування в США та за кордоном діяльності з "підтримки та просування демократії в Ірані", включаючи фінансування радіо- та телевізійних станцій, котрі здійснюють трансляцію на Іран.


При цьому в документі наводиться застереження, що ані загальні положення даного "Акта", ані дозволене їм фінансування "не можуть бути використані як обґрунтування для застосування (військової) сили проти Ірану".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект