НОВИНИ

29.09.2006 | Росія відмовилася підтримувати президента Латвії на посаду генсека ООН
За матеріалами - РИА Новости

Росія підтримає будь-яку кандидатуру з Азії на посаду Генерального секретаря ООН, але не президента Латвії, заявив посол РФ в ООН Віталій Чуркін журналістам.


 



Росія відмовилася підтримувати президента Латвії на посаду генсека ООН


 


У четвер, 28 вересня, Рада Безпеки ООН провела третій тур рейтингового голосування, на якому знову лідирував міністр закордонних справ Південної Кореї Пан Гі Мун, який  одержав 13 голосів з 15 можливих. Другим був індієць Шаші Тарур з вісьмома голосами підтримки.


"Наша позиція не секрет - ми підтримаємо кандидата від Азії. Кожний з цих кандидатів має такий бекграунд, що може керувати будь-якою організацією, навіть ФІФА", - заявив Чуркін, неформально спілкуючись з журналістами.


Однак Росія не вважає за можливе віддати свій голос за президента Латвії Вайру Віке-Фрейбергу, додав дипломат, відповідаючи на питання, як він розцінює шанси цього кандидата.


"У нас дуже серйозні проблеми з Латвією. Ми вважаємо, що в Латвії порушуються права російськомовного населення, що складає близько 40% населення країни", - сказав Чуркін.


Віке-Фрейберг, яка вперше брала участь у рейтинговому голосуванні, зайняла третє місце, одержавши сім голосів у підтримку при шести "проти" і двох, які утрималися.


"ООН була створена з урахуванням підсумків Другої Світової війни. У Латвії дуже дивна інтерпретація цих підсумків", - додав посол РФ.


Вирішальна роль США, Великобританії, Франції, Росії і Китаю в структурі ООН була продиктована в 1945 році перемогою цією коаліцією над фашистською Німеччиною і її союзниками.


У понеділок, 2 жовтня, постійні члени РБ ООН почнуть застосовувати на голосуванні право вето - червона картка зніме з подальшої гонки політика, який викликає заперечення хоча б однієї з країн "великої п’ятірки".


Кандидатура генсека повинна бути прийнята консенсусом. Повноваження Кофі Аннана минають 1 грудня.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект