НОВИНИ

28.09.2006 | Економіка Швейцарії визнана найбільш конкурентноздатною
Джерело - Korespondent

Швейцарія, будучи "батьківщиною" для таких корпорацій, як Nestle, UBS і Roche Holding, була визнана найбільшконкурентноздатною економікою у світі.


 


Про це свідчать підсумки річного звіту Світового Економічного Форуму (WEF) про перспективи розвитку 125 країн світу. У порівнянні з торішнім дослідженням, країна гір, шоколаду і банків зуміла не тільки піднятися з четвертого місця на перше, але і обігнати США, Фінляндію і Данію.


Лідерами в дослідженні конкурентноздатних економік виявилися, крім Швейцарії, скандинавські країни в складі Фінляндії, Норвегії і Данії. США, Японія, Німеччина, Нідерланди і Великобританія замикають першу десятку списку WEF.


Так що ж вплинуло на лідерство Швейцарії в цьому списку? Насамперед це розвинута інфраструктура, достатня кількість наукових розробок, захист прав інтелектуальної власності, а також висока культура ведення бізнесу. Як і у Швейцарії, економіки скандинавських країн зайняли виграшні місця завдяки вмілому держуправлінню і блискучій системі освіти , але дещо поступилися в гнучкості ринків.


"Гарне інституціональне середовище і компетентний макроекономічний менеджмент разом з першокласною освітою і фокусом на інноваціях складають успішну стратегію", - поділився секретом Аугусто Лопез-Кларос, головний економіст WEF.


Найбільша економіка світу, США, виявилася замість торішнього першого на шостому місці. На думку експертів WEF, великі витрати на національну безпеку і оборону, плани Білого дому на подальше зниження податків, а також довгострокові витрати, пов’язані з реформою охорони здоров’я і пенсійної системи - усе це створило ризиковане фіскальне навантаження.


Країни ЄС підтвердили свої стабільні рейтинги і цього року. Хіба що Італія, яка знесилилась і нагромадила за останні 20 років величезний зовнішній борг, опустилася з 38-го на 42-е місце списку.


Економіка Росії "впала" на цілих дев’ять пунктів, зайнявши в підсумку 62-е місце. А усе через недовіру приватного сектора до судової системи, яку більшість бізнесменів вважають несправедливою і залежною.


Україна втратила десять пунктів у порівнянні з торішнім дослідженням і зайняла лише 80-е місце.


Рейтинг Китаю також зненацька впав - з 48-го до 54-го місця. Експерти повідомляють, що Китай закінчує цей рік зі змінним успіхом. Швидкий ріст економіки, низький рівень інфляції і високих кредитних ставок сполучаться зі слабістю банківської системи, низьким ступенем проникнення мобільного зв’язку, комп’ютеризації і інших високих технологій.


Експерти WEF оцінюють рівень судової незалежності, захист прав власності, урядовий протекціонізм, а також рівень корупції в країні. Рейтинг складається на основі економічних даних різних дослідницьких центрів, а також опитування, у якому беруть участь більше 11 тисяч бізнесменів. Центральний офіс WEF знаходиться в Женеві, Швейцарія.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект