НОВИНИ

28.09.2006 | Грузія заарештувала чотирьох російських розвідників і вимагає п`ятого
Джерело - РІА "Нововсти"

Ситуація навколо будинку Групи російських військ у Закавказзі (ГРВЗ) залишається напруженою. Будинок залишається оточений патрульною поліцією МВС і військовою поліцією Міноборони Грузії. На вході поліцейські перевіряють документи.

Грузинські правоохоронні органи збираються тримати оточення доки з будинку ГРВЗ не вийде російський офіцер Костянтин Пічугін. Він, за інформацією департаменту контррозвідки МВС Грузії, є підполковником Головного розвідувального управління (ГРУ) РФ і вів розвідку на території Грузії.

У середу ввечері голова МВС Грузії Вано Мерабішвілі на спеціальному брифінгу оголосив, що співробітники департаменту контррозвідки МВС Грузії затримали чотирьох офіцерів ГРВЗ і більше десятьох громадян Грузії. Їх звинувачують у розвідувальній діяльності.

За його словами, в Грузії затримано: полковника ГРУ Олександра Савву, який був керівником групи, підполковника ГРУ Дмитра Казанцева, в Батумі - підполковника ГРУ Олексія Завгороднього і майора ГРУ Олександра Баранова.

"Мережею керував офіцер російської військової розвідки полковник Анатолій Сініцин, який є організатором теракту в Горі 1 лютого 2005 року. Операціями він керував з Єревану, з військової частини 44843 Збройних сил РФ", - стверджує Мерабішвілі.

Наразі, за заявою грузинської сторони, в будинку ГРВЗ переховується підполковник ГРУ Костянтин Пічугін. У зв`язку з цим штаб ГРВЗ і вся прилегла до нього територія оточені.

"Департамент контррозвідки зажадав від командування ГРВЗ видати Пічугіна, але відповіді ще немає. У МВС підозрюють, що оскільки ГРВЗ має право дипломатичної недоторканності, його представники спробують вивезти розшукуваного з Грузії", - не виключає Мерабішвілі. Його слова наводить агентство Новини-Грузія.

"МВС Грузії ставить категоричну вимогу про видачу Пічугіна", - наголосив глава МВС Грузії.

Міністр повідомив, що крім чотирьох російських офіцерів, також затримано 11 громадян Грузії, які звинувачуються в зраді батьківщині і співпраці з російськими спецслужбами.

Як повідомив Мерабішвілі, контррозвідкою виявлена сфера інтересів групи - це обороноздатність Грузії, програми інтеграції в НАТО і плани розвитку країни, питання енергобезпеки, опозиційно налаштовані партії і НВО, окремі підрозділи Міноборони Грузії, дані про особовий склад і озброєння грузинської армії, про вантажі військового призначення, про тренінги підрозділів МВС і Міноборони Грузії, інформація про військові закупівлі, морські порти, залізничні комунікації і вантажообіг, а також дані про розташовані в зонах конфліктів військові підрозділи.

Глава відомства пообіцяв, що в найближчі години МВС Грузії надасть кадри оперативної відеозйомки про затримання цих осіб.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект