НОВИНИ

28.09.2006 | Україна підтримує плани ЄС щодо створення єдиного внутрішнього енергетичного ринку
За атеріалами - ProEUROPA

Україна підтримує плани Європейського Союзу щодо створення єдиного внутрішнього енергетичного ринку на основі правил єдиної енергетичної мережі.
 
Про це заявив заступник міністра палива і енергетики України Олексій Шеберстов вчора в Сочі на зустрічі міністрів енергетики країн - членів ОЧЕС.
 
Крім того, заступник міністра заявив, що Україна підтримує план пріоритетних заходів ЄС з об´єднання електромереж, створення єдиного європейського регулятора, а також заходи щодо відокремлення операторів електромереж від постачальників.
 
О.Шеберстов зазначив, що питання вибору стійкої, ефективної і диверсифікованої структури споживання енергоносіїв, як один із напрямків реалізації нової енергетичної стратегії ЄС, повністю відповідає нагальним потребам України.
 
«Україна зацікавлена в співпраці, в здійсненні зовнішньої енергетичної політики країнами - членами ЄС, зокрема, в частині визначення пріоритетів перебудови інфраструктури постачання (включаючи трубопроводи і термінали для зрідженого газу); розробки Дорожньої карти для створення Пан´європейської енергетичної співдружності; перегляду підходів до співпраці з основними партнерами ЄС з точки зору взаємозалежності», - повідомив він.
 
За словами О.Шеберстова, для України запровадження принципів, зафіксованих у новій енергетичній стратегії Європейської Співдружності, матиме велике значення, враховуючи участь в проектах диверсифікації шляхів постачання енергоносіїв до країн ЄС, енергозбереження і енергоефективності, включаючи реалізацію положень Кіотського протоколу, а також поступового зменшення залежності від споживання природного газу і переходу до нової структури споживання енергоресурсів.
 
«Україна підтримує спільні зусилля країн Великої вісімки, задекларовані в заяві про засади глобальної енергетичної безпеки», - сказав О.Шеберстов.
 
Нагадаємо, Україна в липні підготувала і передала Європейській Комісії пропозиції про участь в новій енергетичній стратегії Європейського Союзу, основні напрямки якої містяться в «Зеленій книзі: Європейська стратегія стабільної, конкурентної і безпечної енергетики».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 408. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект