НОВИНИ

27.09.2006 | Що робитимуть болгари та румуни після вступу до ЄС?
Джерело - ProEUROPA, "Німецька хвиля"

Румунія та Болгарія привітали рекомендацію Європейської комісії прийняти ці дві країни з наступного року до ЄС.


 
Водночас  уряди в Бухаресті та Софії заявили, що проводитимуть подальші реформи, аби повністю виконати критерії, що висуваються для вступу до Євросоюзу.
 
Як відомо, у вівторок Європейська Комісія дала „зелене світло” світло на вступ Румунії та Болгарії до ЄС, висунувши при цьому низку строгих умов.
 
Так, права на членство в організації для обох країн може бути обмежено, якщо вони не досягнуть значного прогресу в досягненні стандартів ЄС.
 
Як свідчать результати декількох незалежних соціологічних досліджень, проведених на замовлення владних інститутів країн-кандидатів на вступ до ЄС, після приєднання до Євросоюзу Болгарії та Румунії потенційні трудові мігранти з цих країн воліли б вирушити на заробітки до країн Середземноморського регіону, радше, ніж до держав Західної Європи.
 
Переважна більшість опитаних громадян Болгарії та Румунії, воліли б тимчасово працевлаштуватися, зокрема, в Ізраїлі, Греції та Італії. Тож, як стверджують науковці-соціологи, всупереч обережним побоюванням соціальних служб деяких країн Західної Європи, об’єктивних причин для виникнення "міграційної навали" зі Сходу немає, і йдеться, швидше, про сталі стереотипи.
 
Так, за даними Міністерства праці Болгарії можливість працевлаштування закордоном наразі розглядає трохи менше 50 тисяч болгар.
 
Ситуація з ринком праці у Румунії виглядає дещо важче - 10% населення країни вже працюють за кордоном, переважно в Ізраїлі та Італії. Ізраїльські служби допомоги закордонним працівникам, як рівно ж й румунські власті, очікують, що після вступу Румунії до ЄС, майбутні заробітчани нададуть перевагу долучитися до вже існуючих й розвинутих "заробітчанських" громад в Ізраїлі, Італії та Іспанії, ніж утворювати нові деінде у Західній Європі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект