НОВИНИ

26.09.2006 | Основними цілями для Євросоюзу є поступова інтеграція України до ЄС - голова Директорату ЄК
Джерело - ProEUROPA

Основними цілями для Євросоюзу є поступова інтеграція України до ЄС. На цьому наголосив голова Директорату Європейської Комісії з питань країн Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії Х’юг Мінгареллі сьогодні під час зустрічі з першим віце-прем’єр-міністром, міністром фінансів України Миколою Азаровим.
 
У ході зустрічі сторони обговорили стан виконання Плану дій Україна - ЄС та перспективу укладення нової угоди між ЄС і Україною на заміну Угоди про партнерство та співробітництво, термін якої спливає у 2008 році, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
 
Як зазначив М.Азаров, прогрес у виконанні Плану дій Україна – ЄС стане основою для укладання нової, ще більш ефективної Угоди, над якою зараз спільно працюють представники українського уряду і ЄС.
 
Х.Мінгареллі зауважив, що основна мета його візиту – це початок обговорення нової Угоди, яка б відображала поступ і новий етап відносин між Україною та Європейським Союзом, а також відкрила б перспективи для подальшої глибшої співпраці між ними. Стосовно економічної співпраці Х.Мінгареллі зазначив, що основними цілями для Євросоюзу є поступова інтеграція України до ЄС, зокрема, проведення переговорів про усунення тарифів, гармонізацію правових, регуляторних норм, розвиток відносин на рівні бізнесу, особливо щодо промислової співпраці, взаємопід’єднання транспортної та енергетичної мереж.
 
Початком такої співпраці має стати виконання з боку України головної передумови – вступу до Світової організації торгівлі. Х.Мінгареллі висловив сподівання, що до кінця року новий уряд України зможе досягти цієї мети. „Європейський Союз розуміє, що Україна прагне приєднатися до СОТ за таких умов, щоб не зашкодити своєму сільському господарству, а певні галузі економіки повинні будуть пройти період трансформації. Але для України це матиме позитивний вплив для покращення інвестиційної привабливості і закріплення економічного становища в економічній сфері в середньо та довгостроковій перспективі”, - наголосив Х.Мінгареллі. На його переконання, приєднання України до СОТ та її подальша інтеграція до ЄС має відбуватися паралельно із розвитком сильних економічних відносин із Росією.
 
Говорячи про майбутні переговори щодо підписання нової Угоди, Х.Мінгареллі додав, що паралельно із сферою економічної інтеграції України Угода буде стосуватись й інших питань, зокрема, питань візової, міграційної політики, політики кордонів, а також створення притулків для біженців. Він також наголосив, що „ця нова Угода буде найамбітнішою серед усіх подібних угод, які до того ЄС підписував із іншими країнами, засвідчить демократичні принципи та верховенство права, якими керуються Україна і ЄС”.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект