НОВИНИ

26.09.2006 | Болгарія та Румунія очікують "зеленого світла" ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

Як очікують, сьогодні Болгарії та Румунії дадуть зелене світло вступити до Європейського Союзу наступного січня, але за жорсткіших умов, ніж інші країни.

Прапор ЄС


Через сім років від початку переговорів між Європейським Союзом та Румунією і Болгарією, нарешті повинні підтвердити, що вони зможуть взяти на себе права та обов'язки члена блоку наступного січня. Але занепокоєння залишається, насамперед стосовно Болгарії. Якщо вона не зможе ефективно боротись з організованою злочинністю, юридичні рішення її судів можуть не визнаватись в інших країнах Європи.

Обидві держави що-шість місяців повинні доповідати про поступ у боротьбі з корупцією. До березня вони повинні створити агенції, які займатимуться мільйонами євро допомоги фермерам, що виділятиме ЄС.

Для обидвох країн запровадять заборону на експорт певних харчових продуктів через спалах хвороб у тварин, а болгарським літакам не дозволять потрапляти у повітряний простір ЄС, допоки країна не покращить стандарти повітряної безпеки.

Офіційний представник Євросоюзу сказав: "Ми не хочемо покарати Болгарію та Румунію, але ми хочемо їх змусити важче працювати."

Але такі безпрецедентні заходи є також сигналом виборцям ЄС, лише половина з яких підтримує подальше розширення союзу, а також Туреччині та балканським країнам, які очікують своєї черги. Президент Єврокомісії вже сказав, що ЄС не може продовжувати розширюватись, допоки не вирішить, що робити з конституцією.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект