НОВИНИ

07.08.2023 | Німецькі служби застерігають від китайського шпигунства
За матеріалами - IZ

Федеральне відомство з охорони конституції (Bundesamt für Verfassungsschutz, BfV) винесло попередження працівникам державного управління Німеччини щодо контактів з представниками Міжнародного відділу ЦК Комуністичної партії Китаю (IDCPC), визначеними як частина китайського розвідувального апарату.

Департамент офіційно відповідає за розвиток контактів з «політичними однодумцями та організаціями» по всьому світу. Однак, згідно з BfV, ця діяльність стала «альтернативною формою міждержавної дипломатії», спрямованою на вплив на іноземних осіб, які приймають рішення, та політичні організації відповідно до порядку денного Комуністичної партії Китаю та китайських цінностей, а також використання мереж для отримання високого рівня цінність інформації. Тому при роботі з IDCPC рекомендується проявляти особливу обережність і стриманість.

Служби попереджають, що співробітники IDCPC намагаються налагодити контакти і вплинути на німецьких парламентарів і співробітників міністерств і політичних фондів. Наприклад, поширеною практикою є запрошення (колишніх і нинішніх) політиків до Китаю, особливо менш критичних щодо китайської влади.

У попередньому звіті BfV оцінив Китай як найбільшу загрозу в сфері економічного, цифрового та наукового шпигунства в Німеччині у 2022 році. Наприклад, було зазначено, що, інвестуючи в німецький ринок, китайські організації отримують доступ до важливих технології та конфіденційні дані, в т.ч у сферах робототехніки, авіації, штучного інтелекту, електромобільності, транспорту та телекомунікацій. (Т. Морозовський)


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект