НОВИНИ

25.09.2006 | В Естонії обрано нового президента
Джерело - Українська служба ВВС

23 вересня Естонія отримала нового президента країни.

президент естонії Ільвес


Ним став 53-річний висуванець соціал-демократичної партії Тоомас Гендрік Ільвес, який у результаті таємного голосування так званої колегії виборців набрав 174 із 345 можливих голосів.

Його опонент, чинний президент Арнольд Рюйтель, заручився підтримкою 162 виборців (9 бюлетенів було визнано недійсними).

За державним устроєм Естонія є парламентсько-президентською республікою, і глава держави обирається не всенародним голосуванням, а депутатами парламенту.

Оскільки на першому етапі виборів, який відбувся в кінці серпня цього року, парламентарі не змогли прийти до єдиної думки щодо кандидатури президента, за Конституцією країни виборча функція перейшла до так званої колегії виборців.

До її складу, крім депутатів парламенту, входять представники місцевих самоврядувань.

Невеликий розрив голосів, набраних кожним з кандидатів, не відображає настроїв естонського суспільства: напередодні виборів Томаса Хендріка Ільвеса підтримувало 48 відсотків респондентів, Арнольда Рюйтеля – 34.

Хоча серед російськомовного населення пан Рюйтель, який у багатьох асоціюється з радянською епохою (до розпаду Радянського Союзу він був головою Верховної Ради ЕРСР), був значно популярнішим.

 Пан Ільвес, за спиною якого навчання в Колумбійськму та Пенсільванському університетах, вагомий послужний список (посол Естонії в США та Канаді, міністр закордоннихх справ та ін., в даний час – член Європарламенту), уособлює собою європейськість та перспективність.

„Ми обидва любимо Естонію, - сказав теперішній переможець, - але в нас трохи різне бачення її розвитку”.

Арнольд Рюйтель багато зробив для відновлення Естонією незалежності і заслужено користувався пошаною практично у всіх верств естонського населення.

Проте його епоха уже відходить в історію.

З президентством Тоомаса Гендріка Ільвеса пов’язують сподівання на модернізацію Естонії та її тіснішу інтеграцію до Європи та світової спільноти.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект