НОВИНИ

22.09.2006 | Польські політики прогнозують проведення дострокових виборів
Джерело - ProEUROPA

Польські політики не виключають проведення дострокових парламентських виборів. 
 
Представники партії “Право і Справедливість” (ПіС) обіцяють за кілька днів створить нову коаліцію більшості в уряді Польщі. (Нагадаємо, що правляча в Польщі коаліція, до якої входили партії "Право і Справедливість" (лідер Ярослав Качиньський), "Самооборона" (лідер Анджей Леппер) і "Ліга польських сімей" (лідер партії і віце-прем´єр Польщі Роман Гертіх), напередодні розвалилася ). За словами речника ПіС Адама Бєляна, "якщо не вдасться створити коаліцію, датою для проведення дострокових парламентських виборів у Польщі може стати 26 листопада (термін другого туру виборів до органів самоврядування)”. А.Бєлян також зазначив, що для того, аби вибори до Сейму або Сенату могли відбутися 26 листопада, пропозиція про саморозпуск Сейму мала б бути прийнята на початку другої декади жовтня ц.р.
 
Голова польської селянської партії (ПСП) Вальдемар Павляк заперечив можливість входження  його політичної сили до урядової коаліції. В.Павляк після вечірньої зустрічі з лідером партії “Громадянської платформа” (ГП) Дональдом Туском зазначив, що обговорив з ним пропозиції конституційної коаліції у складі ГП, партії “Право і Справедливість” та ПСП.
 
Натомість партія Союз лівих демократів не виключає, що сьогодні подасть пропозицію про саморозпуск парламенту Польщі. Про це повідомив вчора ввечері генеральний секретар партії Грегорж Нап’єральські. На його думку, теперішня криза свідчить, що в цьому Сеймі нічого не вдасться зробити.


 Лідер партії “Громадянської платформа”  Д.Туск, коментуючи рішення прем’єр-міністра Польщі Я.Качинського про звільнення з посади міністра, лідера партії “Самооборона” Анджея Леппера заявив: “Невпинні війни всіх зі всіма в коаліції дочекалися сьогодні дуже кривавого фіналу". "Я чув, що пан Ярослав (Я.Качинський ) звернувся до Президента з пропозицією про звільнеення А.Леппера. Це чергова подія серіалу", - повідомив Д. Туск. "У зв‘язку з банкрутством політики партії “Право і Справедливість” найкращим виходом мули б позачергові вибори", - додав лідер ГП.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект