НОВИНИ

21.09.2006 | Комуніст. Капіталіст. Мільйонер. Брехун.Чим согрішив угорський прем’єр-міністр Ференц Дюрчані?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сльозоточивий газ, водяні гармати. Ось так угорська поліція розганяла людей, які демонстрували вже другу ніч. Цього разу до тих, хто вимагає відставки прем’єра Угорщини Ференца Дюрчані долучилися футбольні хуліґани, та, за словами угорських правоохоронців, «вулична голота». Вони обкидали поліцію пляшками, підпалювали машини та смітники. А перед тим близько 10 тисяч людей мирно вимагали зміни влади перед угорським парламентом. 


 
Іскрою, що розпалила протистояння, став прем’єр Угорщини Ференц Дюрчані, його зізнання у політичній брехні. Але він, попри вуличний спротив, не здається, і попереджає, що його терпець щодо протестантів, може увірватися.



Мав стати вчителем, але став бізнесменом


Хто він, цей керівник Угорщини, і чому раптом брехня і політика виявилися несуміними?


Комуніст. З бідної сім’ї. Капіталіст. Мільйонер. Брехун. Тричі одружений, батько чотирьох дітей. Нинішній прем’єр Угорщини Ференц Дюрчані може підписатися під усіма цими визначеннями, одним він був колись, іншим є сьогодні.


 










Hungary_Gyurcsany
Ференц Дюрчані
Іскрою, що розпалила протистояння,


Йому 45 років, гарно виглядає на фото і на телебаченні. Спочатку мав стати вчителем, але став бізнесменом. Ще за старих часів у бізнесі робив те, що було анафемою комуністичним принципам ринку. Любить ризикувати, каже, що думає.


Його друзі – Блер, Буш та Путін


Дюрчані ішов шляхом, який добре виторували його ровесники, юні комуністи інших країн, в тому числі й України. Молодий, надійний комуніст скинув із себе марксистську мантію, став успішним бізнесменом, розбагатів до рівня мільйонера, а в процесі став ще й став соціалістом.


Серед його друзів: прем’єр Британії Тоні Блер, Президенти США Буш та Росії Путін. Його вітали, як обличчя «нової Європи», втіленням всього того, що є найкращим у сьогоднішніх молодих європейських демократіях.


Природній менеджер, спритно орудує медіа, Дюрчані став популярним, наобіцював багато, запевняв виборців, що реформи будуть безболісними, йому повірили, і він став прем’єром.


Ми брехали. Вранці, вдень і вночі.


Але щось сталося. Він раптом захотів говорити правду. Використовуючи лайку, дуже схожу на те, що звучало в кабінеті президента України Леоніда Кучми, коли його завзято записував майор Мельниченко, Дюрчані признався, що він і його партія брехали. «Вранці, вдень і вночі.» Це зізнання почула вся Угорщина.


 
Але більше брехати прем’єр не хоче. І хоче втілювати в життя реформи. Болючі реформи які необхідні в країні, що має найбільший бюджетний дефіцит серед членів ЄС – 10%. Підвищення податків, тарифів на енергетику, платна медична опіка та платна освіта, звільнення сотень бюджетних працівників, все це чекає Угорщину, де пересічна місячна зарплата становить 550 доларів.


Не все вже й так погано...


Всі ми жаліємо тих, хто кається. І минула брехлива політика прем’єра Дюрчані може піти йому на користь. На своєму сайті угорський лідер визнає свою провину, він розмістив там весь текст свого колоритного виступу на закритому засіданні Соціалістичної партії.


Як ніхто, угорський прем’єр вміє використати навіть погану ситуацію, що він швидко і зробив, каже аналітик угорського телеканалу Дуна Габор Бодіс. І це може піти йому на користь, оскільки зразу після оприлюднення запису, Дюрчані був на кожному телеканалі. Він відпповідав на усі запитання і роз’яснював свій таємний виступ у ширшому контексті.


Сьогодні 20 вересня. 1-го жовтня угорці підуть голосувати у місцевих виборах. Схоже, що для прем’єра Дюрчані і його Соціалістичної партії – в Угорщині ще не вечір.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект