НОВИНИ

21.09.2006 | Ющенко буде ініціювати засідання РНБОУ з питання здійснення керівництва у сфері зовнішньої і оборонної політики
Джерело - Сайт Президента України

Глава держави має намір ініціювати засідання РНБО із питання про порядок реалізації Президентом України конституційних повноважень щодо здійснення керівництва у сфері зовнішньої і оборонної політики
 
Він підкреслив, що політичні спекуляції на тему НАТО, зовнішньої і оборонної політики, які останнім часом звучать із вуст політиків та керівників різних рівнів, викликають серйозні занепокоєння Глави держави і суспільства.

Відповідно до статті 106 Конституції України, Президент здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави. У Глави держави є достатньо правових важелів для того, щоб забезпечити незмінність зовнішнього курсу і зобов’язати всі інститути влади його реалізовувати, наголосив Глава Секретаріату.

Як провокативну Віктор Балога оцінив сьогоднішню постанову Верховної Ради щодо підтримки позиції Прем’єр-міністра щодо НАТО, висловленої під час візиту В.Януковича до Брюсселя. «Ця постанова носить виключно політичний характер і не має жодних юридичних наслідків», – наголосив Глава Секретаріату Президента.

«Під час розгляду цього питання парламентом було порушено регламент і процедуру, зокрема, текст постанови попередньо не розглядався профільним комітетом Верховної Ради. Прийняття подібного документа не сприяє проведенню ефективної зовнішньої політики, скоординованої між всіма гілками влади», – вважає він.

Конфронтаційний характер постанови, наголошує В. Балога, порушує домовленості, досягнуті під час підписання «Універсалу національної єдності» та політики пошуку діалогу між інститутами влади, яку демонструє Президент України.

Сьогодні керівникам усіх інститутів влади, переконаний Глава Секретаріату, потрібно демонструвати консолідовану політику і спільно відстоювати інтереси України, у тому числі в питанні безпекової політики. Саме ця тема має бути обговорена на РНБО і повинно бути прийнято відповідне рішення, обов’язкове для виконання усіма відповідними інститутами.

«Верховна Рада і Уряд повинні неухильно дотримуватися законів України, у тому числі Закону «Про основи національної безпеки України», – підкреслює Віктор Балога.
 
 
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект