НОВИНИ

21.09.2006 | Будапешт не спав три ночі
Джерело - Рейтерз, УНІАН

Тисячі угорців вийшли на вулиці Будапешта вчора увечері, аби вимагати відставки діючого уряду під час третьої ночі масових акцій.

Будапешт не спав три ночі

 


Як передає Рейтерс, близько 15 тис. демонстрантів зібралися на площі перед будівлею парламенту, розмахуючи прапорами і викрикуючи антиурядові гасла.

У ніч із середи на четвер акції протесту були загалом мирними, спостерігалися лише локальні сутички демонстрантів з поліцією.У попередні дні демонстрації призвели до серйозних зіткнень, які спостерігачі вважають наймасштабнішими з 1956 року, коли в країні піднялося повстання проти радянської окупації.

Більш як 200 людей постраждали, 137 було ззарештовано під час зіткнень з поліцією в попередні ночі.Масові хвилювання були викликані публікацією в неділю запису, на якому прем’єр-міністр Ференц Дюрчань визнав, що він і його Угорська соціалістична партія (УСП) навмисно спотворили дані про бюджет, аби забезпечити собі перемогу на квітневих виборах.

Опозиція закликала Ф.Дюрчаня залишити свою посаду, а президент країни Ласло Шойом сказав, що Ф.Дюрчань поставив під загрозу демократію в Угорщині.А сам прем’єр звинуватив у розпалюванні безпорядків опозицію і відмовився йти у відставку.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект