НОВИНИ

21.09.2006 | Ющенко: курс на НАТО змінити неможливо
Джерело - УНІАН

Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявляє, що немає можливості змінити зовнішньополітичний курс держави щодо співпраці з НАТО.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні на брифінгу в Секретаріаті Президента після завершення засідання РНБО.

«Я не вбачаю ні можливості, ні логіки зміни зовнішньополітичного курсу в цьому питанні», - сказав В.ЮЩЕНКО.

За словами Президента, він не хотів би, щоб сьогодні Україна втягувалась в безглузду дискусію стосовно НАТО. Він зауважив, що на сьогодні на порядку денному питання про членство країни в НАТО не стоїть. «Питання стоїть: чи Україна готова перейти до наступного етапу співпраці з НАТО, який має назву приєднання до Плану дій щодо членства», - сказав В.ЮЩЕНКО.

За його словами, в такому режимі деякі країни колишньої Югославії працюють з НАТО вже 15 років. Він зазначив, що План дій щодо членства в НАТО вимагає від країни проводити таку внутрішню політику, яка б вивела на стандарти економічної, соціальної та гуманітарної політики, після досягнення яких може виникнути питання розгляду членства України в НАТО по суті.

В.ЮЩЕНКО нагадав, що в Україні ухвалено закон “Про основи національної безпеки”, який передбачає членство України в ЄС і НАТО, а також існують рішення РНБО та низка постанов уряду з цього питання. «Основи стратегії виписані, і давайте не лукавити - національний Універсал їх закріпив», - сказав Президент.

Водночас він закликав деяких політиків, які коментують в засобах масової інформації питання членства України в НАТО, не лукавити для «чистоти політичної дискусії». «Зараз багато політиків стали на хибну дорогу контрольованої дестабілізації і використовують спекулятивні речі, які відносяться не до національної стратегії і не до насущних питань порядку денного», - сказав глава держави. За словами В.ЮЩЕНКА, на сьогодні стоїть питання про те, «чи київська влада може прийняти рішення, яке забезпечує логіку тих політичних рішень, які були закріплені в законах України і рішеннях РНБО».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект