НОВИНИ

20.09.2006 | "Наша Україна" вирішила, що Янукович у Брюсселі порушив Конституцію
Джерело - Прес-служба "Нашої України"

Фракція "Наша Україна" заявляє, що заява прем’єра Віктора Януковича щодо НАТО у Брюсселі суперечить положенням Універсалу національної єдності, а також порушує Конституцію та чинне законодавство.

Про це сказано в заяві "Нашої України", повідомляє прес-служба партії.

"Конституцією України передбачено, що засади зовнішньої та внутрішньої політики визначаються парламентом, а керівництво зовнішньополітичною діяльністю здійснює президент", - йдеться у заяві.

Представники "Нашої України" також звертають увагу на закон “Про основи національної безпеки України”, яким, зокрема, визначено набуття членства в Організації Північно-Атлантичного договору як основу зовнішньополітичної стратегії держави.

"До речі, за цей закон у парламенті попереднього скликання майже в повному складі проголосувала і фракція Партії регіонів", - заявляють нашоукраїнці.

Водночас вони наголошують, що обов‘язковість проведення референдуму стосовно вступу до НАТО не передбачена жодним законодавчим актом, "а є предметом політичних домовленостей, закріплених в Універсалі національної єдності".

“Наша Україна” заявляє, що ми не виступаємо проти проведення такого референдуму. Однак, як і передбачено Універсалом національної єдності він повинен відбутися лише після виконання всіх необхідних процедур, в тому числі і Плану дій щодо набуття членства в НАТО", - сказано у заяві.

У зв’язку з цим, "Наша Україна" закликає провести термінове засідання РНБО, на якому розглянути питання виконання закону “Про основи національної безпеки” та визначитися стосовно подальших дій щодо приєднання України до Плану дій з набуття членства в НАТО.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект