НОВИНИ

10.09.2004 | ”Російський світовий поліцейський – це останнє, що потрібно нині нашій планеті”
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Серед тем коментарів німецьких газет – заява російського військового керівництва про превентивні удари по терористах скрізь по світу.


Берлінська газета ВЕЛЬТ пише:


”Оскільки вбивство дітей у Беслані стало для Росії 11-им вересня, генеральний штаб у Москві має намір, подібно до Вашингтона, завдавати превентивних ударів. Однак на відміну від США Росія сама також несе відповідальність за терор на своїй території. Зрештою все бере початок у надбрутальних діях російської армії на території Чечні, що потягнуло за собою десятки тисяч жерт серед мирного населення. Росія має право на підтримку в боротьбі з тероризмом. Однак такою солідарністю не можна зловживати, як відпускною грамотою для пострадянської великодержавної жаги. Адже російський світовий поліцейський – це останнє, що потрібно нині нашій планеті, - наголошує газета ВЕЛЬТ.


До заяв Росії про превентивні удари по терористах звертається і видання НОЙЄ ОСНАБРЮККЕР ЦАЙТУНГ:


Ці заяви, здається, потрібні передусім для того, щоб відвернути увагу від довготривалого чеченського конфлікту. Хто бачить витоки проблеми за кордоном, той може не завдавати собі колопоту роздумам про пошуки політичного шляху її вирішення. Путінський маневр є зрозумілим, але наслідки його є передусім небезпечними. Бо він аж ніяк не допоможе залагодженню конфлікту на Кавказі, - зауважує НОЙЄ ОСНАБРЮККЕР ЦАЙТУНГ.


ФРАНКФУРТЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ ЦАЙТУНГ, продовжуючи цю тему, аналізує позицію німецького керівництва:


Канцлер Німеччини Шредер не сказав у середу стосовно Росії ті слова, які він промовив три роки тому на адресу Америки. Він не говорив про безмежну солідарність. Але саме її він практикує у відносинах з Путіном, і розуміння політики російського президента з боку канцлера не може бути ще більшим. Три роки тому Америка не вела страшної війни; Москва ж робить це в Чечні вже впродовж багатьох років. Те, що ситуація сьогодні здається ще більше безвихідною, ніж раніше, те, що думки дедалі більше дичавіють, є результатом російської сваволі. Терористи ж користуються всім цим, - підсумовує ФРАНКФУРТЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ ЦАЙТУНГ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект