НОВИНИ

18.09.2006 | НГ: Ющенко жорстко поправив прем’єра
Джерело - Korespondent

Брюсельські заяви Януковича викликали в Києві скандал. Прем’єрові порадили діяти строго в рамках закону, пише "Незалежна газета".

 
НГ: Ющенко жорстко поправив прем’єра
lenta.ru

 

Президент України Віктор Ющенко вперше після підписання "Універсалу національної єдності" жорстко розкритикував главу уряду Віктора Януковича. Приводом для цього стали заяви, зроблені українським прем’єром під час недавнього візиту в Брюссель про те, що прагнення вступити в НАТО не знаходять, мовляв, належної підтримки в українському суспільстві, а тому Україна поки не готова виконувати план дій щодо членства в цій організації.

Ці заяви обернулися в Києві серйозним скандалом. Пропрезидентська "Наша Україна" висловила обурення діями прем’єра, звинувативши його в зриві домовленостей і порушенні пунктів "Універсалу". Глава МІСу Борис Тарасюк підкреслив, що Віктор Янукович не має повноважень визначати зовнішньополітичний курс країни. Зроблені в Брюселі заяви схожі не на позицію прем’єра, а на точку зору лідера визначеної політичної сили.

Сам Віктор Янукович і члени керівництва Партії регіонів у відповідь на ці обвинувачення гнуть свою лінію: мовляв, на сьогодні населення України не підтримує вступ країни в НАТО, а виходить, форсувати цей процес не можна. Регіонали наполягають на необхідності "підготовки суспільства до такого кроку" і проведення по цьому питанні загальнонаціонального референдуму.

Разом з тим міністр оборони України Анатолій Гриценко заявив, що Янукович лукавить, заявляючи про неготовність українців до ПДЧ. "План дій щодо одержання членства в НАТО - це не рішення про вступ у НАТО", - зазначив міністр. Мова йде лише про перетворення, що відповідали б міжнародним стандартам, вважає Гриценко.

Висловив свою позицію щодо брюсельських висловлювань прем’єра і глава держави. Відразу ж після повернення до Києва Януковича запросили до президента. У ході зустрічі Ющенко жорстко заявив: озвучена прем’єром у Брюсселю позиція про недоцільність приєднання України до ПДЧ "не відповідає національним інтересам і є помилковою". Пріоритети про вступ у ЄС і НАТО залишаться незмінними, і темпи їхнього втілення не будуть зменшені, сказав Віктор Ющенко. Попутно він звернув увагу прем’єра на ряд загрозливих тенденцій у соціально-економічній і зовнішньополітичній сферах, а також у кадровій політиці. Зокрема, мова йшла про масове призначення на керівні посади людей з одного регіону - Донецької області. Найближчим часом усі зазначені питання будуть винесені на засідання РНБО України, ініційовану міністром оборони і підтриману президентом Ющенком.

 Конфлікт, що намітився, між президентською й урядовою галузями влади змусив Віктора Ющенка зробити перестановки у своїй команді. Зокрема, новим керівником президентського секретаріату призначено Віктора Балогу, який змінив на цій посаді Олега Рибачука. Джерело в адміністрації президента повідомило "НГ", що це призначення можна розцінювати як жорсткість президентської вертикалі влади. Це підтверджують і перші висловлення Віктора Балоги. "Курс України на європейську інтеграцію зафіксований у законах, за які голосувала Партія регіонів. І Янукович як прем’єр і лідер партії повинен виконувати вимоги закону", - жорстко заявив Балога.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект