НОВИНИ

15.09.2006 | Депутати Європарламенту наполягають на подальшому відкритті ринку озброєнь ЄС
Джерело - EUobserver

Депутати Європарламенту наполягають на тому, щоб Європейська Комісія просувалася в питанні відкриття внутрішнього ринку озброєнь з метою економії щорічно марно витрачених мільйонів євро, а також на відміні від протекціонізму та дублювання.


Нова доповідь підкомітету з питань оборони та безпеки твердить, що хоча уряди країн ЄС витрачають половину (250 млрд. євро) від загальних американських оборонних витрат, їхні оборонні спроможності за рівнем ефективності знаходяться на рівні 10 відсотків від американських.


Звертаючись до проблеми дублювання в національних оборонних програмах, доповідь відмічає, що зараз існують 23 паралельні програми для військових транспортних заходів, три програми з бойових літаків та 89 європейських програм із озброєння. США, напроти, має лише 27 програм.

Право-центристський депутат із Німеччини, глава оборонного комітету Карл вон Вогау сказав, що "ми підтримуємо Єврокомісію просуватися далі та яким чином правила європейських договорів можуть бути застосовані в майбутньому".


На даний час, законодавство ЄС виключає можливості застосування правил внутрішнього ринку до оборонного сектору. Наразі Єврокомісія готує правові положення відносно застосування статті 296 Договору про ЄС, які будуть оприлюднені пізніше цієї осені. 


Також буде запропонований новий законопроект відносно координації національних процедур закупівель оборонних продуктів та надання оборонних послуг.


Хоча пан Вогау визнав, що ключові гравці в цьому процесі є міністри оборони і що "сигнали, зазвичай, надходять від глав країн або урядів", він передбачає, що "комісія може мати двох союзників".


По-перше, це європейська публічна думка, яка постійно вказує на користь того, щоб ЄС мав більшу вагу в оборонних питаннях. А по-друге, це відсутність коштів на оборону в національних бюджетах.


Також були наведені приклади неефективності щодо створення бойових груп ЄС. Хоча ідея була широко анонсована у 2003 році, вона зіткнулася із проблемами процедурного характеру в країнах-членах.






| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8419. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект