НОВИНИ

15.09.2006 | Венесуела готова підтримати Іран у випадку нападу
Джерело - РБК-Украина

З такою заявою виступив венесуельський президент Уго Чавес у Гавані, де проходить самміт Руху Неприєднання.


Чавес висловив підтримку іранському президенту Махмуду Ахмадінеджаду і заявив, що зараз Ірану загрожує небезпека. Чавес сказав, що в даний час виношуються плани вторгнення до Ірану. Він висловив надію, що ці плани так і залишаться планами, але пообіцяв, що Венесуела в будь-якому випадку підтримає Тегеран - так само, як підтримає і Кубу в подібній ситуації.

Тим часом, Уго Чавес не уточнив, про яку саме допомогу і підтримку йде мова. Але раніше венесуельський лідер обіцяв перервати постачання нафти до США у випадку, якщо Вашингтон нападе на Кубу.

США неодноразово обвинувачували Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям "мирного атома". Декілька разів високопоставлені американські чиновники, у тому числі президент США Джордж Буш, заявляли, що не виключають і військового рішення іранської проблеми.

Нагадаємо, що в даний час ведуться переговори на рівні представників Ірану і ЄС по іранській ядерній проблемі. Дані переговори розглядаються, як останній шанс врегулювати питання дипломатичним шляхом. У випадку їх провалу, Рада Безпеки ООН може прийняти рішення про санкції у відношенні ісламської республіки.

При цьому, підставою для економічного і дипломатичного впливу на Тегеран стане доповідь Міжнародного агентства по атомній енергії (МАГАТЕ), який був опублікованій 31 серпня 2006 р. і який підтвердив, що Іран не припинив збагачення урану, як того вимагала РБ ООН.

Головними прихильниками введення санкцій щодоТегерану є США; проти подібних мір виступають Китай і Росія, які закликають вирішувати іранське питання винятково дипломатичним шляхом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект