НОВИНИ

15.09.2006 | Польща першою погодилася посилити НАТО в Афганістані
Джерело - Українська служба ВВС

Польща першою відреагувала на заклик НАТО, посилити місію Альянсу в Афганістані, пообіцявши надіслати до країни тисячу вояків.


Зі слів польського Міністра оборони, польські миротворці прибудуть на додачу до ста, які розміщені зараз у складі контингенту НАТО в Афганістані.

Солдат НАТО в Афганістані

Раніше військові командувачі Альянсу на зустрічі в Варшаві закликали країни-члени НАТО, якнайшвидше надати підкріплення для операції проти Талібану в Афганістані, проте багато країн стримано відреагували на заклики з огляду на участь миротворців у бойових діях.

Додаткові польські вояки почнуть прибувати до Кабула в лютому наступного року.

Польща і раніше планувала збільшити кількість своїх вояків у складі місії НАТО в Афганістані, але заява польського мініністра оборони є першим офіційним підтвердженням тієї інформації.

Речник польського міністерства оборони повідомив, що Польща почне нарощувати свою присутність в Афганістані з лютого наступного року.

Хоча Польща і раніше планувала збільшити свій контингент, це - перше офіційне повідомлення про те, коли і скільки вояків буде надіслано.

Польща стала першою країною, яка відреагувала на заклики командувачів НАТО надати підкріплення для миротворчої місії в Афганістані. Заява пролунала у час, коли польський прем'єр Ярослав Качинський перебуває з триденним візитом у США.

У середу президент Буш подякував йому за, як він висловився, 'непохитне лідерство' у війні в Іраку, де Польща очолює багатонаціональний контингент.

Польща сподівається почати у наступному році поступово виводити своїх солдатів з Іраку заради збільшення своєї присутності в Афганістані.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект