НОВИНИ

15.09.2006 | "Наша Україна" розцінює заяви Януковича щодо НАТО прямим порушенням Універсалу
Джерело - Сайт "Нашої України"

"Наша Україна" розцінює заяву Віктора Януковича щодо неготовності України розпочати виконання Плану дій для здобуття членства в НАТО, зроблену у Брюсселі, як пряме порушення політичних домовленностей, зафіксованих в Універсалі національної єдності.


 

"Саме в цьому документі парламентські політичні сили засвідчили незмінність зовнішньополітичного курсу України, в тому числі й стосовно євроатлантичної інтеграції України", - йдеться в заяві блоку.

"Наша Україна" нагадує, що згідно з положенням Універсалу національної єдності, стосунки України з НАТО мають здійснюватися відповідно до Закону "Про основи національної безпеки України".

"Це передбачає реалізацію "забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства в Європейському Союзі та Організації Північно-Атлантичного договору при збережені добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією", - наголошує блок у своїй заяві.

Блок також нагадує, що згідно Універсалу, вирішення питання щодо вступу до НАТО має здійснюватися за наслідками референдуму, який проводиться виключно після виконання Україною усіх необхідних для цього процедур, в тому числі приєднання до Плану дій щодо набуття членства в НАТО.

"Наша Україна" наполягає на дотриманні політичних домовленностей, закріплених Універсалом національної єдності. Ми переконані, що Україна була, є і буде незалежною демократичною державою, повноправним членом Європейського Співтовариства", - йдеться у заяві.

Як відомо, у четвер у Брюсселі прем’єр Віктор Янукович заявив про неготовність України починати виконання Плану дій для здобуття членства в НАТО.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект