НОВИНИ

14.09.2006 | Україна відкладає бажання приєднатися до НАТО
За матеріалами - Рейтерс, УНІАН

Прем`єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ заявив, що Україна відкладає своє бажання приєднатися до НАТО.


 


 


Прем`єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ заявив це сьогодні в Брюсселі після засідання комісії «Україна-НАТО».


За даними агентства, В.ЯНУКОВИЧ пояснив свою заяву публічною опозицією в Україні приєднанню до НАТО.


«Ми пояснили, що через політичну ситуацію в Україні ми повинні будемо узяти паузу. Прийде час, коли буде ухвалене остаточне рішення», - цитує В.ЯНУКОВИЧА «Рейтерс».


Виступ В. Януковича на відкритті засідання Комісії Україна - НАТО 14 вересня в штаб-квартирі НАТО:


Шановний пане генеральний секретар, шановні члени Комісії Україна–НАТО, шановні пані й панове!

Насамперед я хотів би висловити щиру подяку вельмишановному пану Схефферу за сьогоднішню можливість продовження політичного діалогу між Україною та НАТО. Це також і перший мій візит до штаб-квартири НАТО в якості керівника нового коаліційного Кабінету міністрів України.

Сьогодні я представляю уряд держави, сформований парламентською більшістю в суворій відповідальності з новою Конституцією України, – уряд, діяльність якого базується на узгоджених основними політичними силами принципах, зокрема, збереження суверенності й цілісності України, гарантування дотримання прав людини, послідовного розвитку таких безумовних демократичних надбань, як свобода слова, вільне вираження поглядів і переконань, повага до прав опозиції, продовження європейського курсу розвитку держави.

Після тривалих дебатів політичного, а останнім місцем і вуличного протистояння, провідні політики України досягли порозуміння в такому важливому питанні, як євроатлантична інтеграція нашої держави. Узгоджену позицію викладено в пункті Універсалу національної єдності України, який ми підписали разом з Президентом В.Ющенком.

Ми досягли головного – відокремили питання про членство в НАТО від нормальної взаємовигідної співпраці з Альянсом. Це ключовий орієнтир для подальшої роботи уряду в напрямку відносин з Альянсом. Віднині питання про входження України до НАТО буде вирішуватись на загальнонаціональному референдумі. Час покаже, коли виникне необхідність його проведення.

На сьогодні ж ми маємо намір зосередитись на поглибленні відносин партнерства з Альянсом на основі інтенсифікованого діалогу щодо членства та щорічних цільових планів дій. Україна високо оцінює рівень співпраці з НАТО, мі цінуємо постійну підтримку наших євроатлантичних прагнень, підтримку військової реформи та інших демократичних і ринкових перетворень.

Серед найперших пріоритетів у діяльності уряду – посилення інформаційної роботи в площині відносин із НАТО. Відповідних програм не бракує, необхідно лише наповнити їх конкретним змістом. Ми зробимо все, щоб громадяни України одержували об’єктивну і неупереджену інформацію про діяльність Альянсу, а також співпрацю нашої держави з НАТО.

Сьогодні я маю намір поінформувати наших партнерів про конкретні кроки, яких має намір вжити уряд України в різних сферах співробітництва з Альянсом, включаючи участь у військових операціях, які здійснює НАТО в різних регіонах світу.

Упевнений, що поглиблення стратегічного партнерства між Україною та Північноатлантичним альянсом має бути двостороннім рухом, оскільки це є не лише в інтересах нашої держави, а й НАТО.

Дякую за увагу.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8369. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект