НОВИНИ

14.09.2006 | Єврокомісія зробила Україні попередню пропозицію
Джерело - Представництвj Єврокомісії в Україні, УНІАН

Європейська Комісія запропонувала директиви з ведення переговорів щодо укладання нової розширеної угоди з Україною, що має замінити діючу Угоду про партнерство і співробітництво.
 
Про це  повідомили у Представництві Єврокомісії в Україні.









 


 
 
Як зазначили в Представництві ЄК, в розширеній угоді застосовуватиметься “масштабний і амбіційний підхід”, зокрема, вона включатиме питання про створення зони вільної торгівлі.
 
Як повідомили в представництві ЄК, нова угода буде повномасштабним документом, що охоплюватиме всі сфери спільної діяльності ЄС та України. Вона максимально можливо розширить положення існуючої Угоди про партнерство і співробітництво. Передбачається, що до Угоди будуть включені положення про спільні цінності, поглиблене співробітництво в сфері юстиції, свободи та безпеки, енергетичного сектору, та стосовно співробітництва за широким колом питань, таких як транспорт та охорона навколишнього середовища. Створення зони вільної торгівлі є одним із ключових моментів, за яким розпочнуться переговори, щойно Україна завершить процедуру вступу до СОТ. Таким чином Європейська Комісія сподівається, що Україна визначить для себе завдання затвердження решти законодавчих актів, що є необхідними для вступу до СОТ, як пріоритетне.
 
Переговори щодо нової Угоди будуватимуться на позитивних досягненнях, що існують в контексті реалізації Плану дій сусідської політики Україна-ЄС.
 
Запропоновані директиви для ведення переговорів будуть передані для затвердження Раді міністрів, з тим щоб переговорний процес розпочався на початку 2007 року. Це рішення було прийнято напередодні першого візиту нового прем’єр-міністра України до Брюсселя, який має відбутися завтра, 14 вересня. У Брюсселі прем’єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ зустрінеться з віце-президентом Єврокомісії Гюнтером ФЕРХОЙГЕНОМ та комісаром із зовнішніх відносин та Європейської сусідської політики ЄК Бенітою ФЕРРЕРО-ВАЛЬДНЕР, а також візьме участь в засіданні Ради з питань співробітництва ЄС та України.
 
Очікується, що під час проведення засідання Ради з питань співробітництва ЄС та України 14 вересня, відбудеться обговорення подальших кроків в межах Плану дій. Надзвичайного значення мають питання, пов’язані із реалізацією положень Меморандуму про взаєморозуміння в енергетичному секторі, і завершення роботи над угодами про реадмісію та спрощення візового режиму. Також обговорюватимуться питання щодо захисту прав людини, верховенства права, співробітництва в сфері спільної зовнішньої політики і політики безпеки (CFSP) і регіональних питань, торгівельно-економічної сфери, ядерної безпеки, транспорту та охорони навколишнього середовища.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7940. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект