НОВИНИ

13.09.2006 | Група країн-членів ЄС проти проти лібералізації ринку послуг в сфері охорони здоров'я
Джерело - EUobserver

Низка країн ЄС вчиняють тиск на Європейську Комісію з метою  розробити новий закон щодо послуг в сфері охорони здоров'я для захисту цього чутливого сектору від конкуренції. Одночасно з цим, депутати Європарламенту закликають до більш прозорого законодавства в цілій галузі публічних послуг.

Виконавчий орган зараз готує новий законопроект у сфері медичних послуг, який буде оприлюднений у грудні.

Дана законодавча ініціатива стала реакцією на рішення Європейського Суду справедливості, яке зобов'язує посилити мобільність лікування хворих на всій території ЄС, але, при цьому були залишені юридичні прогалини, які хоче заповнити Комісія.

Активність Брюсселю також базується на тому, що медицина була видалена із сфери тих законів, які відкривають ринок послуг.

Але група з восьми країн,у яких міністри охорони здоров'я є соціал-демократами, та яка регулярно зустрічається для обговорення проблем системи охорони здоров'я, бажає бачити більш протекціоністьскі заходи, ніж ті, що були презентовані комісаром Маркосом Кіпріану.

Німеччина, Іспанія, Бельгія, Люксембург, Португалія, Швеція, Італія та Велика Британія сформували так звану "Аахенську групу", після зустрічі у цьому німецькому місті минулого року, щоб оприлюднювати свої погляди та доносити їх до відома інших країн та Комісії.

"Це буде неправильно фокусуватися виключно на мобільності хворих в законодавстві, яке пропонується та ухилятися від проблем застосування правил внутрішнього ринку в секторі охорони здоров'я, часто на шкоду практики окремих країн-члені", - заявив бельгійські міністр.

"Однією із ключових перешкод на шляху реалізації політики в сфері публічної медицини, окрім доступності та якості, є фінансова спроможність і кожний уряд має свої власні шляхи досягнення цих цілей. При цьому, ЄС не повинен влаштовувати перешкод до їх здійснення", - додав Стефан Тійс.

"Беручи до уваги спеціфічний характер сектору охорони здоров'я, уряди можуть використовувати заходи для зниження конкуренції", - сказав міністр.

Він відзначив, що спочатку Швеція та Британія закликали до введення нового законодавства ЄС щодо обмеження впливу ринку, але "пізніше ми визнали, що нам необхідні нові європейські рамки для обмеження конкуренції".

В свою чергу, члени комітету Європарламенту із економічних та монетарних справ також закликали Комісію розробити доповідь щодо послуг в сфері охорони здоров'я - так званих послуг загального інтересу.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект