НОВИНИ

13.09.2006 | Німецько-польські відносини в глухому куті
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Багато коментарів у німецькій пресі присвячено відносинам Німеччини з Польщею, яким було завдано серйозної шкоди останніми заявами польських націоналістичних партій.

Газета Lausitzer Rundschau з Котбуса пише:

Те, що націоналістична Ліга польських родин  почне розігрувати карту німецької меншини в Польщі, було лише питанням часу. Зараз звучить вимога позбавити німців у Польщі певних привілеїв, зокрема, мати свого представника в Сеймі. Таким чином буде поставлено під сумнів німецько-польську угоду  від 1991 року. Але цей зовнішньополітичний афронт не знайде підтримки у польському суспільстві, – висловлює сподівання Lausitzer Rundschau.

Тему продовжує газета Dresdner Neueste Nachrichten:

Німецько-польські відносини зайшли в глухий кут. І це дуже прикро, адже вони ще недавно були значно кращим. А це добросусідство дуже потрібно не лише Німеччині та Польщі, а цілій Європі. Утім, з часу приходу до влади братів Качинських, Варшава вибудовує євроскептичний курс і використовує на внутрішньополітичній сцені антинімецькі настрої, – підкреслює Dresdner Neueste Nachrichten.

Газета Rheinpfalz підтримує думку, що напруження у відносинах між поляками та німцями зашкодять цілому континентові:

Польща є найбільшою з 10-ти країн, що вступили до ЄС 2004 року. І не лише Німеччина, а й цілий Євросоюз покладав великі надії на внутрішньополітично стабільну і зовнішньополітично передбачувану Польщу. Нині ж ми не можемо говорити ні про одне, ні про інше. Внутрішньополітично уряд Качинського демонструє тенденцію до поєднання антиліберального консерватизму та націоналізму. Зовнішньополітично Польща все ще шукає своєї ролі: з одного боку Варшава висуває претензії на керівні позиції в ЄС, з іншого ж вона досі не показала готовності до конструктивної співпраці. Через півтора десятиліття після повалення комуністичного правління країна опинилася у нестабільній ситуації і без політичного компасу, – зазначає Rheinpfalz.

Газета Tagesspiegel з Берліна аналізує можливості нормалізувати двосторонні відносини:

Можливо, щоб повернути відносини у конструктивне русло, слід згадати про масштабне торгівельне партнерство, про німецько-польські молодіжні обміни, про цілу мережу партнерств між містами, культурними та науковими колами на всіх рівнях. Досягнуті напрацювання повинні застерегти від того, щоб минуле знову запанувало над сучасним. Політики повинні зрозуміти, наскільки вибухонебезпечним є матеріал, з яким вони бавляться, – зазначає Tagesspiegel.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект