НОВИНИ

12.09.2006 | Буш пообіцяв Бін Ладену спіймати його
За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

Президент США Джордж Буш у п’яту річницю терактів 11 вересня пообіцяв рано чи пізно схопити ватажка терористичної мережі "Аль-Каїда" Усаму бін Ладена, закликав націю до єднання в боротьбі з загальним ворогом і заявив, що американські війська залишаться в Іраку, поки він не стане "вільною країною і сильним союзником у боротьбі з тероризмом".

 
буш

"Усама бін Ладен і інші терористи усе ще ховаються, - сказав Буш у понеділок у телевізійному звертанні до нації. - Ми направляємо їм сигнал: Америка рано чи пізно знайде вас і віддасть у руки правосуддя". Голова американської адміністрації попередив, що через п’ять років після трагедії 11 вересня терористи як і раніше виношують плани здійснення атак на американській території, про що, за його словами, свідчить недавня успішна операція по запобіганню терактів на літаках у Британії. "Вони як і раніше мають намір напасти на Америку і вбивати наших громадян, - сказав лідер США. - А ми маємо намір їх зупинити".

За словами Буша, після подій 11 вересня його уряд прийняв ряд заходів , які дозволяють говорити про те, що країна сьогодні знаходиться в більшій безпеці, ніж п’ять років тому. Однак про повну безпеку говорити поки не приходиться.

Вороги Америки, сказав президент, ставлять своєю метою створення "радикальної ісламської імперії", яка , за їх задумом , буде служити пристановищем для терористів, звідки вони могли б готувати свої напади на США і інші цивілізовані країни. Нинішню війну з тероризмом Буш назвав боротьбою за збереження цивілізації. "Ми боремось за збереження способу життя вільних держав, - продовжив він. - Ми ведемо війну, яка визначить курс нинішнього сторіччя і вирішить долю мільйонів людей усього світу".

Відстоюючи свою політику в Іраку, Буш заявив, що "безпека Америки сьогодні залежить від результату боїв на вулицях Багдада". "Які б помилки не були допущені в Іраку, найбільшою помилкою було б вважати, що якщо ми підемо звідти , терористи залишать нас у спокої, - сказав він. - Вони не залишать нас у спокої. Вони будуть переслідувати нас". Передчасний вивід американських військ, за його словами, лише підбадьорить терористів, перетворить Ірак у їх опорний пункт, а ресурси країни будуть кинуті на фінансування руху екстремістів. "Ми не допустимо цього, - підкреслив Буш. - Ірак стане вільною країною і сильним союзником у війні з терором".

Президент закликав націю до єднання в боротьбі з загальним ворогом. "Перемога в цій війні вимагає рішучих зусиль об’єднаної країни, - сказав він. - Тому ми повинні відкинути убік наші розбіжності і працювати спільно, щоб витримати перевірку, яку нам влаштувала історія... Ми переможемо наших ворогів".

"Америка не хотіла цієї війни, кожен американець бажає, щоб вона закінчилася, - заявив американський лідер. - Цього ж хочу і я. Однак війна не закінчена. І вона буде продовжуватися доти, доки хтось не вийде з неї переможцем - або ми, або екстремісти".

Цією промовою, яку транслювали провідні національні телекомпанії, Буш завершив жалобні заходи, присвячені пам’яті жертв терактів 11 вересня 2001 року.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект