НОВИНИ

12.09.2006 | Євросоюз і НАТО продовжуватимуть боротьбу з тероризмом
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євросоюз і НАТО й надалі продовжуватимуть боротьбу з тероризмом. Такі заяви пролунали від керівництва цих організацій у п’яту річницю терористичних атак 11-го вересня у Сполучених Штатах. Вони також висловили співчуття і солідарність з родинами загиблих під час терактів 5 років тому.
 
“П'ять років тому більшість людей усвідомлювали, що ніколи не забудуть 11 вересня, але тоді вони не розуміли, наскільки великий вплив залишать ті події в кожному з нас”, - заявив керівник НАТО Яаап де Хооп Схеффер.

 
NATO_Sheffer

Він нагадав, що Альянс та його країни-учасниці на практиці підтримували Сполучені Штаті у той момент, але виклик тероризму є глобальним:
"Жахливі атаки в різних місцях - від Мадрида і Лондона, Близького Сходу до Кабула й Балі нагадують нам, що тероризм залишається загрозою для всіх нас. Ось чому у цю річницю 11 вересня ми також пам’ятаємо всіх інших жертв тероризму".

За його словами, саме тому НАТО присутнє в Афганістані - колисці подій 11-го вересня, саме тому Альянс проводить операції для підвищення безпеки. Генеральний Секретар НАТО заявив, що Альянс повинен і далі боротися з тероризмом. Він також подякував всім країнам, які допомагають НАТО в цій боротьбі.

Про 11-те вересня 2001 року говорили і в Європейському Союзі, де вважають боротьбу з тероризмом своїм пріоритетом.

 Фінляндія, яка нині головує в цій організації, заявила, що ті жахливі атаки ясно свідчать: тероризм залишається загрозою для всіх держав і всіх народів. Жодні причини, жодні скарги не можуть виправдати терористичні акти, заявила Фінляндія від імені Євросоюзу. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, перебуваючи на самміті азійських і європейських лідерів у Хельсінкі, також зробив заяву з нагоди 5-ої річниці найбільшої катастрофи в американській історії. За його словами, до перемоги у війні з тероризмом ще далеко:

"Нам слід зробити ще багато, і не тільки в галузі безпеки, але і в галузі політики, щоб дати зрозуміти: неприпустимо звертатися до релігії, щоб досягти політичних згубних цілей. Ми повинні поєднати всі зусилля, щоб протистояти цій глобальній загрозі нашій громадськості і нашим цінностям".

Керівник ОБСЄ Карел де Гухт, заявив, що його організація продовжує зусилля в боротьбі з тероризмом. Він, однак, нагадав, що цю боротьбу слід проводити відповідно до міжнародних прав людини і міжнародного законодавства.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект