НОВИНИ

11.09.2006 | Ніколя Саркозі виступає за реформу керівних структур ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр внутрішніх справ та претендент на посаду президента Франції Ніколя Саркозі пропонує провести докорінні реформи у керівних структурах Європейського Союзу. Із такою заявою політик виступив у Брюсселі після зустрічі із керівництвом Єврокомісії. 

Саркозі вважає, що необхідно поміняти систему формування Єврокомісії. Кандидатуру президента цього виконавчого органу ЄС, на думку французького політика, мають обирати депутати Європарламенту. Нині ж парламентарі лише затверджують подану їм кандидатуру.

 

 

Крім того, Ніколя Саркозі виступає за те, аби президент  Єврокомісії сам формував свою команду, призначаючи комісарів, тоді як нині по одному комісару призначає кожна держава ЄС.

Європарламент, згідно з пропозицією Саркозі, має формуватися не за партійними списками, спільними для всіх держав Євросоюзу, а за окремими списки країн.

 Але спочатку, за словами Ніколя Саркозі, країнам ЄС потрібно ухвалити “міні-угоду”, у якій містилися би елементи проекту європейської конституції, яку не вдалося затвердити. До неї потрібно включити такі важливі питання, як нова схема ухвалення рішень та запровадження посади міністра закордонних справ ЄС. Коментуючи перспективи розширення ЄС, Саркозі висловив переконання, що зі вступом до Євросоюзу Балканських країн поки варто зачекати, а от Туреччині вже тепер потрібно відмовити.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3066. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект