НОВИНИ

08.09.2006 | Україна – єдиний промінь надії у дослідженні Дому свободи щодо політичних і громадянських свобод на пострадянському просторі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україна – єдиний промінь надії щодо політичних і громадянських свобод на пострадянському просторі. Такого висновку дійшли експерти неурядової організації із штаб-квартирою в Нью-Йорку «Freedom House - Дім Свободи». У оприлюдненому щорічному звіті мовиться також, що Росія посилила свої позиції як «невільна країна», а деякі інші пострадянські держави навіть увійшли до списку «найгірші серед найгірших» - тобто найрепресивніших країн світу.
 
 
FreedomHouse
(rfe)


Експерти «Freedom House» аналізують ситуацію щодо політичних та громадянських свобод у 192 країнах світу і розділяють ті країни на «вільні», «частково вільні» та «невільні». Україна єдина з пострадянських держав, крім балтійських республік, входить до групи «вільних країн». Директор Європейського відділення Freedom House Крісті Евенсон в інтерв’ю Радіо Свобода сказала:
«Україна проявила готовність до низки політичних і громадянських реформ. У час проведення нашого дослідження відбулася законна передача влади з дотриманням існуючих законодавчих норм, політичних і виборчих процесів та початком реформ законодавчої системи в цілому. Це створює надії, що механізми і структури в України, хоча поки що дуже слабкі, стануть базою для життєздатної і довготривалої демократії».

Азербайджан, Росія, та Білорусь і далі залишаються в категорії «невільних країн». З інших пострадянських країн Вірменія, Грузія, Киргизстан і Молдова входять до групи «частково вільних».

Крісті Евенсон в інтерв’ю Радіо Свобода сказала, що ситуація значно погіршується в центральноазіатських пострадянських республіках:

«Загалом у Центральній Азії ми спостерігаємо обмеження свобод.... Центральноазіатські режими скорочують політичні і громадянські свободи і залишається мало надії, що дійде до поліпшення в майбутньому, зокрема у таких країнах як Узбекистан та Туркменистан».

Найгірше ситуація з правами людини у Бірмі, на Кубі, у Лівії, Північній Кореї, Судані, Сирії, Туркменистані та Узбекистані. До цієї групи належать і дві територіальні одиниці - Тібет у Китаї та Чечня у Росії, - де місцеве населення зазнає надзвичайно важких репресій, мовиться у звіті неурядової організації Freedom House - Дім Свободи.

За словами директора Європейського відділення Freedom House Крісті Евенсон, у минулому році 46 % країн світу внесли до категорії «вільних», а 30 % «частково вільних». Представники Freedom House висловили сподівання, що цього року створена нова Рада з прав людини ООН візьме до уваги зокрема ситуацію в країнах, які опинилися в категорії «невільних», коли йдеться про дотримання політичних та громадянських свобод.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект