Правозахисники та представники Демократичної партії у Сполуених Штатах скритикували президента Буша після визнання ним факту існування таємних в'язниць ЦРУ для підозрюваних у тероризмі.
Сенатор-демократ Роберт Менендез заявив, що потрібно змінювати курс, а не намагатися виставити політику адміністрації у кращому світлі.
Швецький парламентар Дік Марті, який розслідував справу в'язниць ЦРУ для Ради Європи, сказав, що така демократична країна як США повинна бути в змозі повідомити всю правду про в'язниці ЦРУ.
У середу пан Буш сказав, що в'язниці ЦРУ були важливим інструментом у війні з тероризмом, і що отримана завдяки тим в'язницям інформація врятувала життя невинних людей.
|
Джордж Буш таки визнав існування таємних в'язниць ЦРУ |
'Хочу запевнити наш народ і цілий світ' - сказав Джордж Буш - 'Сполучені Штати не застосовують тортур. Це суперечить нашому законодавству і нашим цінностям. Я цього не дозволяв і не дозволю.'
Повідомлення про мережу секретних тюремних об'єктів американського ЦРУ в країнах, де практикують тортури, стали приводом до гострої міжнародної критики Вашингтона.
Оприлюднене раніше Радою Європи розслідування дійшло висновку про наявність вязниць ЦРУ у 14 європейських країнах, які також сприяють Сполученим Штатам в таємному транспортуванні ув'язнених. Певний час серед таких країн називали й Україну, проте пізніше такі підозри були відкинуті.
Сполучені Штати досі ані спростовували, ані підтверджували інформацію щодо таємних в'язниць ЦРУ.
Джордж Буш оголосив також, що до тюремного комплексу Гуантанамо із секретних в'язниць ЦРУ переведено 14 підозрюваних у тероризмі. Серед них Халід Шейх Мохамед, якого підозрюють у тому, що він спланував напади на Всесвітній торговий центр 11 вересня 5 років тому.
Президент США додав, що на арештантів поширюватиметься дія Женевської конвенції, яка забороняє жорстоке, негуманне чи принизливе ставлення до військовополонених.
|