НОВИНИ

08.09.2006 | ЄС готовий до переговорів про нову угоду з Україною
Джерело - ProEUROPA

Європейський Союз готовий розпочати переговори про нову розширену угоду з Україною, частиною якої буде угода про вільну торгівлю.
 
Про це сказала вчора на засіданні прес-клубу МЗС України посол Фінляндії в Україні Лаура Рейніля.


«Чим швидше Україна стане членом Світової організації торгівлі, тим швидше можуть розпочатися офіційні переговори щодо майбутньої угоди між ЄС та Україною», - сказала вона.


За словами Л.Рейніля, Фінляндія сподівається, що під час її головування у ЄС буде підписана угода про спрощення візового режиму та реадмісію, а також поглиблено енергетичне співробітництво з Україною на базі меморандуму про взаєморозуміння у сфері енергетики, підписаного в грудні минулого року. «Підписання угоди про спрощення візового режиму дуже реалістичне», - зазначила посол. За її словами, залишається погодити деякі питання стосовно реадмісії, повідомляє УНІАН. Проте, сказала Л.Рейніля, вона чула позитивні оцінки з цього приводу представників як Євросоюзу, так і України, і тому сподівається, що під час переговорів наступного тижня це питання буде вирішено.


Посол також зазначила, що для фінського головування у ЄС нинішня осінь буде напруженою і нелегкою у сфері відносин між Євросоюзом та Україною. «На щастя, маємо гарну основу для нашого співробітництва», - сказала Л.Рейніля.


Вона відзначила, що в результаті вільних та справедливих виборів до Верховної Ради у березні цього року відбулося призначення демократичного уряду. Крім цього, згідно із заявами українських лідерів, євроінтеграція належить до пріоритетів зовнішньої політики України.


За словами Л.Рейніля, серед найважливіших подій у відносинах між Євросоюзом та Україною, що відбудуться восени цього року, є засідання Ради зі співробітництва, яке відбудеться 14 вересня у Брюсселі та у якому візьме участь прем´єр-міністр Віктор Янукович, а також десятий самміт ЄС-Україна, який відбудеться 27 жовтня у Гельсінкі і в якому візьме участь Президент України Віктор Ющенко.


Посол також відзначила позитивну роботу місії ЄС на українсько-молдавському кордоні, зазначивши, що вона є зразком успішного та взаємовигідного співробітництва між ЄС та Україною. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект