НОВИНИ

07.09.2006 | Джордж Буш визнав наявність таємних тюрем ЦРУ
Джерело - УНІАН

Президент США Джордж Буш визнав наявність секретних в`язниць Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США. Виступаючи з промовою в Білому Домі, американський президент повідомив, що ухвалив перевести з цих в`язниць на базу Гуантанамо (Куба) кількох особливо небезпечних терористів, затриманих раніше. Серед осіб, що утримувалися раніше в секретних тюрмах, - терористи, причетні до організації та здійснення великих терактів: атак 11 вересня 2001 р., нападу на авіаносець Cole в Ємені в 2000 р., а також нападів на американські посольства в Кенії й Танзанії в 1998 р.

За словами Дж.Буша, утримання терористів у секретних в`язницях було необхідністю, передає Associated Press. "Найцінніше джерело інформації про терористів - це самі терористи. Необхідно було помістити їх в умови, де їх можна було таємно утримувати і де їх могли допитувати експерти", - заявив президент.

Таким чином, американська адміністрація вперше визнала існування секретних в`язниць ЦРУ. Нагадаємо, що скандал навколо секретних в`язниць здійнявся наприкінці 2005 р. Тоді кілька правозахисних організацій пошрили інформацію, згідно з якою на території Європи існували секретні в`язниці, де американські спецслужби в обхід законної процедури утримували підозрюваних у терористичній діяльності. До останнього часу власті США відмовлялися коментувати будь-які повідомлення щодо приводу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект