НОВИНИ

07.09.2006 | Тарасюк провів переговори з колегами із В-4
Джерело - Ліга з посиланням на прес-службу МЗС

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк закликав країни Вишеградської четвірки посприяти укладанню угод між Україною і Європейським Союзом про спрощення візового режиму і реадмісії.

Про це він заявив під час робочої зустрічі з міністрами закордонних справ Вишеградської четвірки (Польщі, Угорщини, Словаччині і Чехії)

Як йдеться в повідомленні, у ході переговорів міністри закордонних справ Словаччини, Польщі, Угорщині і Чехії підтвердили пріоритетність розвитку партнерських відносин з Україною, зокрема, подальшого активного залучення української сторони до конкретних проектів, що реалізуються під егідою В-4.

Серед практичних сфер взаємодії країн В-4 і Україна міністри відзначили готовність продовжувати обмін досвідом інтеграції держав В-4 до європейських і євроатлантичних інститутів, зокрема, у контексті інформування громадськості про переваги членства в Європейському Союзі і НАТО.

На думку обох сторін, ключову роль у процесі подальшої тісної співпраці між В-4 і України має зіграти транскордонна співпраця.

Конкретні плани в цій сфері можуть бути реалізовані шляхом залучення коштів у рамках майбутнього Європейського Інструменту сусідства і партнерства, що набере чинності з 2007 року.

Українська сторона закликала країни В-4 сприяти якнайшвидшому завершенню укладення угод між Україною і ЄС про спрощення візового режиму і реадмісії, "що відповідає інтересам українських громадян і ставить за мету інтенсифікувати людські контакти між Україною і ЄС".

Тарасюк також висловив подяку за надання Україні фінансової підтримки по лінії Міжнародного Вишеградського фонду, що йде на реалізацію проектів навчання українських студентів у провідних вищих навчальних закладах країн В-4 і стажування фахівців українських міністерств і відомств за євроінтеграційною тематикою.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект