НОВИНИ

05.09.2006 | Gazeta Wyborcza: Реакції на спрощення в роботі українців у Польщі
За матеріалами - Gazeta Wyborcza, Korespondent.net

Звільнення українців від отримання обов’язкового дозволу на роботу в Польщі не викликає хвилі від’їздів заробітчан з України. Але це поліпшить положення людей, які дотепер працювали в Польщі нелегально, пише журналіст польської Gazeta Wyborcza Ярослав Юнко.


 



Gazeta Wyborcza: Реакції на спрощення в роботі українців у Польщі


 


 


"Від цього рішення виграють, у першу чергу, жителі західних, не індустріалізованих областей України", - заявив львівський публіцист і політолог Антон Борковський.


"Легальна робота в недалекій Польщі - це для них відмінний спосіб заробити, з можливістю часто відвідувати  дім", - зазначив він.


У середу міністр праці і соціальної політики Ганна Калата підписала розпорядження, відповідно за яким громадяни України, Росії, Білорусі і Німеччині, легально прийняті на роботу польським роботодавцем для сільськогосподарських робіт на період не більш ніж три місяці протягом півроку, будуть звільнені від обов’язкового отримання дозволу на роботу.


Розпорядження поширюється також на інші категорії працівників, зокрема, випускників польських медичних навчальних закладів, вчителів іноземних мов і наукових співробітників. На думку Борковського, українські фахівці також зацікавлені у легальній роботі в Польщі.


Однак Василь Савицький, 28-літній лікар, фахівець з клінічних досліджень в одній із західних фармацевтичних фірм у Києві, стверджує, що ця пропозиція його не цікавить. "Я працюю в західному фармацевтичному концерні, зустрічаюся з колегами з Польщі і знаю, що наші зарплати рівнозначні. Якби я збирався виїхати, то виїхав би скоріше куди-небудь далі на Захід", - сказав він.


Ганна Тарнавська з околиць Тернополя, яка у Польщі доглядала за дітьми, вважає у свою чергу, що звільнення від обов’язкового дозволу на роботу допоможе зважитися виїхати людям, які дотепер за кордоном не працювали.


"Поїде, попрацює, і завжди додому привезе  якісь гроші. У нас у селі  немає чим зайнятися, так що думаю жінки охоче поїдуть у Польщу збирати плоди, а чоловіки- працювати на будівництві ", - сказала вона.


На думку Борковського, усунення обмежень у роботі українців у Польщі - це "дуже конкретний крок у напрямку практичного діалогу між Польщею і Україною". Публіцист зазначає також інший аспект рішення польського міністерства праці: "Люди не тільки зароблять, але і побачать, як виглядає життя в країні Європейського Союзу. Повернуться в Україну, і будуть хотіти змін, щоб і в них було, як у вас", - сказав він.


Борковський також заспокоює, що поляки не повинні побоюватися потоку українських робочих емігрантів, які захочуть залишитися в Польщі жити. "Польща для них не настільки приваблива, щоб жити там постійно. Попрацюють, зароблять і повернуться до себе", - сказав він.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект