НОВИНИ

04.09.2006 | В Іраку заарештували заступника лідера Аль-Каєди
За матеріалами - Associated Press, РБК, УНІАН

Назвали ім`я заарештованої в Іраку людини "номер 2" у місцевому осередку "Аль-Каїди". Як повідомив радник з національної безпеки при уряді Іраку Моувафак аль-Рубаї, друге за важливостю місце в організації після її лідера займав Хамед Джума Фарід аль-Саєді, відомий також як Абу Хумам або Абу Рана. Він був заарештований кілька днів тому. За даними іракської влади, спійманий терорист безпосередньо причетний до вибуху шиїтської мечеті у м. Самарра в лютому 2006 р. Ця атака спровокувала хвилю насильства на релігійному підгрунті, яка не стихає досі. Представник уряду Іраку заявив, що аль-Саєді пов`язаний з Хайтамом аль-Бадрі - організатором терористичної атаки.

Аль-Рубаї повідомив, що іракська влада одержала інформацію про місцезнаходження аль-Саєді після того, як в результаті спецоперації американських сил на північ від Багдада 7 червня 2006р. було знищено тодішнього лідера "Аль-Каїди" в Іраку Абу Мусаба аз-Заркаві. Згідно даних, якими володіли іракські спецслужби, аль-Саєді перебрався на північ від Багдада і здійснював свою діяльність в районі Баакуби, там же, де було вбито аз-Заркаві.

Після усунення А.М.аз-Заркаві іракське крило "Аль-Каїди" очолив Аба Хамза аль-Мухаджер, відомий також як Абу Айюб аль-Масрі. "Аль-Саєді здійснював політику "Аль-Каїди" в Іраку і виконував накази аз-Заркаві про розпалювання міжконфесійного насильства, намагаючись спровокувати громадянську війну між шиїтами і сунітами, але свої бажання їм здійснити не вдалося", - заявив аль-Рубаї. За його словами, аль-Саєді дав у ході допитів свідчення, які дозволили затримати або знищити ще 11 чоловік, що ймовірно входять до керівництва терористичної мережі, а також дев`ять менш високопоставлених її членів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект